Президент Франції Еммануель Макрон під час переговорів у Пекіні сказав голові КНР Сі Цзіньпіну, що розраховує на нього, щоб "привести Росію до тями". Для Макрона має стратегічний сенс висловити підтримку спробам Китаю виступити посередником між Росією та Україною. Про це повідомляє видання Axios, посилаючись на власні джерела, передають Патріоти України.
Як відомо, Білий дім та багато західних аналітиків відкинули пекінський "мирний план", який, за їхніми словами, забезпечує "дипломатичне прикриття" російської агресії.
Навпаки, Макрон заявив у Пекіні, що пропозиції Сі, хоч і недосконалі, демонструють "бажання відігравати відповідальну роль і намагатися прокласти шлях до миру". Він також закликав Сі визнати відповідальність Росії за розв'язання війни.
Макрон, схоже, робить ставку на те, що переконання з більшою ймовірністю вплине на поведінку Пекіна, ніж спроби ізоляції. "Ми, європейці, помилилися б, якби Росія була єдиною європейською країною, яка розмовляє з Китаєм", – сказав він після прибуття до Пекіна.
З іншого боку, Сі не відступив від жодної зі своїх попередніх позицій щодо України, за винятком того, що він готовий виступити зі спільним закликом із Францією до "міжнародної спільноти залишатися раціональним і спокійним".
Макрон схильний займати більш помірковану публічну позицію щодо Китаю з низки питань, ніж його колеги у США та деяких інших західних країнах, частково тому, що він не стикається з великим внутрішньополітичним тиском, щоб продемонструвати свою жорстку позицію щодо Китаю.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...