"Процес пішов, дорога буде важкою". Тепер Україна нав’язує росіянам, де, коли і що буде відбуватися,- експерт

Як трактувати контрнаступальні дії ЗСУ в Харківській області, в ефірі Радіо НВ розповів Іван Ступак, військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ, передають Патріоти України.

«Головне, що я можу сказати: Україна тепер нав’язує росіянам де, коли, що буде відбуватися. Де буде вибухати, де буде наступ. Важливо зауважити, що українці дійсно на даному етапі, переграли росіян з усім їх масштабом. І змогли успішно зробити наступ як на Херсонському напрямку (хоч про нього зараз усі ніби замовчали), так і на Харківському напрямку», — вважає Ступак.

Росіяни не вірили, що Збройні сили України підуть у наступ одразу на декількох напрямках, переконаний експерт: «Мабуть, вони до кінця не вірили, що Україна спробує і там наступати, і тут наступати. А якщо спробує, то чи буде вдалим такий наступ. Українці спробували і ми бачимо, принаймні, тут, наскільки він вдалий. Я сподіваюся, він буде далі так просуватися. Ми бачимо, який срач в російських пабліках. Без перебільшення: спочатку вони казали, що все під контролем — тільки треба тільки фронт підрівняти, він «трішечки впав у нас».

Ступак зауважив, що успіхи на фронті не означають стрімке наближення перемоги: «Процес пішов, так, він не буде швидким. Не треба очікувати буквально наступного тижня вже парад в Ізюмі або десь в інших містах. Кожна відстань, кожний кілометр дається дійсно великою ціною, дуже важко. Але процес пішов і дорога буде важкою, але вона вже є».

Він підкреслив, що усвідомлення реалістичних термінів закінчення бойових дій важливе не лише для українців, а й для країн-союзників: «Ми посилаємо нашим європейським, західним друзям, що нам потрібно, яка допомога потрібна на тривалий час — оскільки ми бачимо, що війна буде тривати», — підсумував експерт.

Небезпека є: У Авдіївці може повторитися "бахмутський сценарій", - британська розвідка

понеділок, 20 березень 2023, 11:26

Росія досягла певних успіхів у "повзучому" наступі на Авдіївку на Донеччині та намагається оточити український військових у місті. Про це йдеться у щоденному огляді Міністерства оборони Великої Британії,передають Патріоти України. Як пише розвідка,за ...

Візит Лаврова не минув дарма: У школах РФ почнуть вивчати африканські мови

понеділок, 20 березень 2023, 10:57

Африканське турне глави МЗС РФ Сергія Лаврова отримало несподіване продовження, однак не зовсім там, звідки чекали в Кремлі. Так, у російських школах планують запровадити вивчання африканських мов, передають Патріоти України. Як повідомляє ТАСС, про це...