Великобританія, Франція і країни Північної Європи підтримують ініціативу розмістити в Україні десятки тисяч військових у разі укладання угоди про припинення вогню, однак проти цього Німеччина й деякі інші європейські держави. Про це 31 січня написала The Times із посиланням на дипломатичні джерела, передають Патріоти України.
У статті наголошують що країни Балтії й Польща стурбовані тим, що фінансування цієї ініціативи може відволікти такі необхідні ресурси від прикордонних із Росією держав – членів НАТО, залишивши їх беззахисними.
Як підкреслила The Times, у Європі зростає консенсус щодо того, що умовою скеровування миротворців в Україну має стати надання їй гарантій безпеки, а також підтримка президента США Дональда Трампа.
Неназване високопоставлене джерело в уряді Великобританії повідомило ЗМІ, що Європа могла б сформувати наземні війська, але від США потрібне "повітряне прикриття" – за допомогою ЗРК Patriot або літаків, які мають засоби розвідки й спостереження.
Як зазначив співрозмовниик у британській армії, Лондон теоретично міг би скерувати в Україну 10–25 тис. військовослужбовців. Водночас дехто вважає більш реалістичним варіантом скеровування в Україну миротворчих сил під егідою ООН, до складу яких увійшли б військові Індії, Бангладеш і Китаю, повідомила The Times. Очікують, що британський прем'єр Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС і генсеком НАТО Марком Рютте на зустрічі у Брюсселі 3 лютого.
Російські військові медики оприлюднили статистику, згідно з якою понад 75% поранень російських солдатів, які ті дістали під час війни проти України, спричинені атаками українських БПЛА. Про це пише видання "Важные истории", передають Патріоти України. ...
Сили оборони на півдні України знищили російський радіолокаційний комплекс "Зоопарк". Про це Сили оборони півдня повідомляють у Телеграмі, передають Патріоти України. "Сили оборони Півдня України продовжують завдавати вогневого ураження по місцях дисло...