Проти скреп: США гарантуватиме свободу судноплавства в Арктиці та Чорному морі, - американський адмірал

Здатність Росії здійснювати військові операції у північноатлантичному регіоні зросла, і США ретельно стежитимуть за її діями.

Джеймс Фогго. Фото: Рейтерс.

Командувач ВМФ США у Європі та Африці адмірал флоту США Джеймс Фоґґо прокоментував заходи Росії щодо мілітаризації Арктики, та порівняв це зі свободою судоплавства у Чорному морі, повідомляють Патріоти України.

Здатність Росії здійснювати військові операції у північноатлантичному регіоні зросла, і США ретельно стежитимуть за її діями. Також ВМФ США виступатимуть гарантом мирного проходження морських судів Північним морським шляхом так само, як вони вже виступають гарантом мирного проходження судів у Чорному та Південно-Китайському морі.

“Тренд до потепління викликав інтерес — і не лише з боку арктичних держав — у щедрих природних багатствах Арктики та можливих водних транспортних шляхах”, — відзначив адмірал ВМФ США.

За словами військового, Росія вже відновила експлуатацію 7 колишніх радянських військових баз за Полярним колом та побудували нові бази, включно з базою “Північний Клевер” на острові Котельний, та базою “Арктичний трилисник” на острові Земля Олександри, що в архіпелазі Земля Франца-Йосифа.

“Покращена здатність Росії здійснювати військові операції у регіоні від Північного морського шляху до морських проходів проходу у проміжках між Гренландією та Ісландією, Ісландією та Британськими островами (GIUK Gap — прим. ГА) потребує нашої особливої уваги”.

За словами адмірала ВМФ США, необхідність уважно стежити за військовим посиленням Росії на Півночі накладається на попередні “агресивні дії Росії у Чорному морі та у східному Середземномор’ї”.

Фоґґо нагадав, що Росія вдавалась до глушіння сигналу GPS під час проведення навчань НАТО у Норвегії Trident Juncture наприкінці минулого року. Командувач ВМФ США у Європі та Африці наголосив, що ВМФ США виступатимуть гарантом миру та стабільності в Арктичному регіоні з огляду на заяви Росії останнього часу.

“Росія зробила заяви, які викликають тривогу, які можуть ставити під сумнів свободу судноплавства в Арктиці”, — заявив військовий США.
“Нещодавно уряд Росії оголосив про зміну політики з наміром вимагати у закордонних урядів за 45 днів наперед повідомляти про проходження суверенних кораблів вздовж Північного морського шляху, який поєднує Кольський півострів з Беринговою протокою. Новий закон вимагає присутності російських лоцманів на закордонних військових кораблях та надання інформації про судна, що очевидно є порушенням суверенного імунітету. Росія також відзначила, що може з будь-якої причини відмовити у праві на мирний прохід, та погрожувала потопити будь-яке судно, яке не виконає російські вимоги під час проходження Північним морським шляхом”, — розповів Фоґґо, який назвав ці вимоги такими, що не відповідають міжнародному праву.

За словами Фоґґо, ВМФ США виступатиме гарантом дотримання міжнародних угод щодо судноплавства.

“Ми гарантуємо свободу судноплавства усіх націй незалежно від того, про який морський басейн йдеться: Південно-Китайське море, Чорне море, чи Арктичний океан, чи деінде. Якщо Росія спробує наполягати на здійсненні заходів за межами дозволеного Міжнародним морським правом, вона може створити небезпечний прецедент для усієї міжнародної спільноти: що потужні прибережні держави можуть коли їм заманеться вносити зміни до Міжнародного морського права, у власних інтересах, спираючись на зброю, яка дозволяє запроваджувати таку їх політику”, — розповів адмірал ВМС США.

Адмірал США також звернув увагу на те, що Китай офіційно декларує зацікавленість в освоєнні північних морських шляхів.

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...

На Бахмутський напрямок окупанти перекинули армійську авіацію, ЗСУ не вистачає ППО: У Нацгвардії розповіли про ситуацію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:30

На Бахмутському напрямку ЗСУ зараз дуже важко. Після Авдіївки, противник перекинув туди основні зусилля, зокрема бронетехніку, живу силу та армійську авіацію. Про це розповів Офіцер секції планування бригади "Рубіж", Майор НГУ Дмитро Кожубенко в етері ...