Провал окупантів на Сіверському Донці спровокував обурення блогерів у РФ - почали критикувати Шойгу та Ко

У Росії після провалу операції окупантів із форсування річки Сіверський Донець низка блогерів почала відкрито критикувати керівництво ЗС РФ, зокрема й міністра оборони Сергія Шойгу. Деякі військові експерти звинуватили армію в некомпетентності, яка спричинила великі втрати, передають Патріоти України.

На це звернув увагу Інститут вивчення війни (ISW). У звіті американських аналітиків за 14 травня сказано: "Знищення Україною значної частини російської мотострілецької бригади, яка намагалася 11 травня перейти понтонним мостом через Сіверський Донець, шокувало відомих російських блогерів".

Лідери думок перед сотнями тисяч своїх фоловерів розкритикували російських армійців за нездатність винести уроки з військового досвіду, хоча ще недавно підбадьорювали ЗС РФ."Спроба форсування річки показала приголомшливу відсутність тактичного сенсу", – вказали в ISW.

Так, супутникові знімки показують знищену російську військову техніку, що щільно скупчилася на обох кінцях зруйнованого мосту. Це доводить, що по десятках бойових машин РФ зосередженими ударами вдарила артилерія ЗСУ.

Аналітики додали, що у своїх реакціях багато блогерів висловили стурбованість тим, що постійне просування пропагандистської лінії заважає їм зрозуміти, що відбувається насправді.

У ISW припустили: наслідки такого дискурсу можуть бути значними."Люди, які живуть в умовах жорсткої цензури, часто довіряють тим, хто здається незалежним від уряду, і в цілому згодні з ними більше, ніж з урядом", – заявив Інститут вивчення війни. Тобто, коментарі цих блогерів можуть розпалити сумніви в Росії щодо перспектив у війні проти України й компетентності свого військового керівництва

Треба знищити Керченський міст і Чорноморський флот: Експерт назвав умови, за яких Україна звільнить Крим

понеділок, 6 лютий 2023, 8:41

За умови надання далекобійної зброї, українська армія матиме усі необхідні передумови для звільнення окупованого Росією Криму. Перш за все, необхідно знищити Керченський (Кримський) міст та Чорноморський флот країни-окупанта. Таку думку виданню Оbozrev...

"80-90% втрат ворога": Військовий експерт пояснив, яка зброя потрібна ЗСУ насамперед

понеділок, 6 лютий 2023, 8:27

Українська армія зараз перш за все потребує артилерії і боєприпасах. Оскільки війська окупантів несуть 80-90% втрат саме від артилерійських ударів. Про це заявив в інтерв'ю Дмитру Гордону відомий військовий експерт Роман Світан, передають Патріоти Укр...