Провал військ РФ на Харківщині викликав паніку серед росіян і послабив вплив Кремля на країни колишнього СРСР, - ISW

Поразка російської окупаційної армії у Харківській області викликала паніку серед росіян, зокрема, серед військовослужбовців та пропагандистів. Крім того, черговий провал окупантів ще більше послабив вплив Кремля на країни колишнього СРСР. Також успіх ЗСУ похитнув упевненість окупантів на півострові Крим. Про це йдеться у аналітиці Інституту вивчення війни, передають Патріоти України.

За інформацією військової розвідки України, окупаційна "влада" в Криму закликала свої сім'ї втекти до Росії, а співробітники ФСБ продають свої будинки на півострові і терміново евакуювали свої сім'ї через наступ українських військовослужбовців.

Успіх ЗСУ суттєво вдарив по моральному та психологічному стану російських окупантів. Водночас, країна-агресор продовжує втрачати позиції на пострадянському просторі.

Зокрема, на це вказує те, що Вірменія звинуватила Азербайджан у порушенні угоди про припинення вогню за посередництвом Росії та нападі на вірменські сили вздовж азербайджано-вірменського кордону 13 вересня. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним та скликав зустріч держав-членів ОДКБ.

Примітно, що в РФ не стали коментувати, чи виконає Кремль свої зобов'язання щодо ОДКБ перед Вірменією, якщо Азербайджан продовжить наступ.

"Підхід Росії до хеджування може зашкодити відносинам РФ з Вірменією та іншими державами-членами ОДКБ, особливо якщо Росія не зможе надати військову чи миротворчу підтримку", – повідомили в ISW.

Ізраїль перегляне власну політику щодо надання Україні військової допомоги

четвер, 2 лютий 2023, 17:28

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що готовий переглянути своє ставлення до надання військової допомоги Україні, яку раніше не надавав. Тепер уряд країни вестиме активні переговори зі США, щоб, нарешті, ухвалити рішення про передачу укр...

Ексзаступника міністра оборони взяли під варту: суд визначив заставу у розмірі понад 400 млн грн - ЗМІ

четвер, 2 лютий 2023, 16:55

У четвер, 2 лютого, Печерський районний суд міста Києва призначив запобіжний захід недавно звільненому з посади заступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову, який є фігурантом кримінальної справи щодо закупівлі за завищеними цінами продуктів для в...