Кандидат в президенти Естонії, спікер естонського парламенту Хенн Пиллуаас зажадав від Росії повернути частину території. Свою ідею він озвучив в ході з'їзду Консервативної народної партії Естонії (EKRE) , зазначають Патріоти України.
Політик нагадав, що Тартуський мирний договір, укладений між Росією і Естонією в 1920 році, і визначний ним держкордон все ще юридично чинний, згідно міжнародного права.
Історія конфлікту
Москва визнає Тартуський договір тільки в якості історичного документа і не вважає його чинним.
Переговори про кордон між Росією і Естонією тривають багато років. У 2005 році сторони підписали перший прикордонний договір, але під час ратифікації естонська сторона включила в нього згадку Тартуського мирного договору, після чого Москва відкликала підпис. У 2014 році країни підписали нову угоду, яка не ратифікована досі.
Тартуський договір укладений між Радянською Росією і Естонією 2 лютого 1920 року. Однак в 1940 році, після того як країна «добровільно» увійшла до складу СРСР, зазначені в документі території відійшли РРФСР. Російський МЗС категорично наполягає, що договір втратив чинність після входження Естонії до складу СРСР.
Однак радянська окупація Прибалтики 1940 року не була визнана легітимним з боку світового співтовариства, Лігою Націй. А далі ООН. Отже договори підписані маріонетковими комуністичними режимами, сформовані Сталіним не можуть визнаватись вичерпними.
Офіційно Естонія поки не висувала територіальних претензій до РФ. Президент Керсти Кальюлайд розповіла, що умовами прийняття країни в НАТО була відмова від територіальних претензій і збереження кордонів, сформованих після Другої світової війни.Під час перемовин у Стамбулі російська делегація вдавалася до погроз і «аморальних заяв», водночас говорячи «підкресленою інтелігентною московською мовою». Про це перший заступник міністра закордонних справ і член української делегації на переговорах і...
В американській розвідці вважають, що президент Росії Володимир Путін розглядає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі й готовий воювати щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті "Оц...