Колишнього члена Партії регіонів та представника Опоблоку Вадима Новинського помітили в швейцарському місті Цюрих. У неділю, 2 квітня, він провів недільну службу в найбільшій російській православній церкві міста. Про це повідомила кореспондентка "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
Йдеться про храм Воскресіння Христового РПЦ в центрі Цюриха, який освячував глава російської православної церкви Кирило (Гундяєв) 15 грудня 2002 року.
Новинський розповів, що зараз ніде не живе, до Швейцарії приїхав із Німеччини, а в Німеччину з України «йшов пішки, їхав на машині, летів літаком». На запитання, чим він наразі займається, відповів, що «працює на мир в Україні».
Повертатися до України, щоб підтримати колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя), наразі не планує, бо, за його словами, там проти нього порушено кримінальні справи.
Ситуацію з виселенням УПЦ МП із Лаври він назвав «беззаконням» і звинуватив у причетності до цього Службу безпеки України. Він також висловив думку, що УПЦ (МП) втратила право користуватися Лаврою, тому що «не пішла на умови», які висувала держава.
2 грудня 2022 року Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського. Новинський пообіцяв оскаржити санкції в судах.
6 липня 2022 року Вадим Новинський заявив, що вирішив відмовитись від депутатського мандата та «зосередитись на гуманітарних проєктах, розвитку національної економіки, служінні УПЦ [московського патріархату] та відновленні зруйнованих храмів». Рада достроково припинила його повноваження 8 липня. У квітні 2020 року Новинського висвятив у сан диякона митрополит УПЦ МП Онуфрій.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...