Грузинська влада оголосила в розшук вже близько 300 своїх громадян, які служили добровольцями у Грузинському національному легіоні разом із українськими Силами оборони. Більшість із них нині перебувають в Україні.
Такі дії Тбілісі відіграють роль у гібридних операціях Росії з розколу, дестабілізації та ослаблення самої Грузії. На кремлівський слід у цій ситуації вказав Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), передають Патріоти України.
Інформацію про оголошених у розшук трьох сотнях грузинів-добровольців повідомив 21 липня командир Грузинського легіону Мамука Мамулашвілі. За його словами, більшість бійців, які на українському фронті воювали проти російських окупантів і продовжують це робити, наразі перебувають в Україні.
Він не уточнив, у яких ймовірних злочинах грузинський уряд звинувачує їх усіх. Також зазначив, що він не знайомий із двома добровольцями, яких Служба державної безпеки Грузії (SUS або SSSG), як повідомляється, нещодавно викликала на допит за звинуваченнями у "змові з метою повалення уряду" й "тероризмі".
"Міністерство внутрішніх справ РФ у липні 2023 року заочно звинуватило понад 70 добровольців Грузинського легіону, зокрема Мамулашвілі, у "вербуванні та участі в бойових операціях найманців на боці українських сил", а в жовтні 2023 року оголосило Мамулашвілі в російський розшук", – вказали аналітики на кремлівський слід.
Грузин заявив, влада країни-агресора оголосила добровольців їхнього легіону в розшук, щоб уряд Грузії мав підстави для їхнього арешту. Він повідомив, що грузинські спецслужби порадили багатьом добровольцям, які повертаються додому з України, покинути Грузію.
SUS звинуватив бійців, які служать разом із Силами оборони України, у підготовці "насильницького державного перевороту" в жовтні 2023 року та в "розпалюванні протестів" проти грузинського законопроєкту в російському стилі про "іноземних агентів" у травні 2024 року.
В ISW наголосили, що Кремль регулярно використовує наративи про "насильницький переворот" в Україні, щоб спотворити українську Революцію гідності 2014 року та протести проти інтеграції до Європейського Союзу, а також звинувачує зовнішніх гравців у внутрішніх протестах. Тому заяви SUS дедалі більше відображають кремлівську риторику.
"Все більш явні спроби цензурувати прозахідні та проукраїнські голоси в Грузії дозволяють припустити, що правляча партія "Грузинська мрія" має намір цілеспрямовано зірвати довгострокові зусилля країни з євроатлантичної інтеграції. Це відіграє роль у продовжених гібридних операціях Росії з розколу, дестабілізації та ослаблення Грузії", – констатували аналітики.
У Повітряних Силах створено спеціальну комісію. Вона вже працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів, передають Патріоти України. Про це йдеться в повідомлен...
Росія готова вести переговори лише на три теми – юридичне визнання територіальних загарбань, відмова України від членства в НАТО, заморожені активи та санкції. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив у проєкті "Ремо...