Сили оборони України успішно знищують засоби російської протиповітряної оборони в окупованому Криму. Цей крок є першим в операціях зі звільнення захоплених ворогом територій: спочатку знищується ППО, потім бомбами та ракетами працює авіація, після чого починають атакувати наземні війська. І якщо з ударами по засобах ППО ми маємо успіхи, то говорити про сухопутну операцію в Криму наразі зарано. Про це в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA сказав військово-морський експерт, капітан I рангу у відставці Володимир Заблоцький, передають Патріоти України.
Він зазначив, що українські військові станом на зараз уже завдали низки ударів по цілях у Криму, передусім по засобах ППО, тому окупанти були змушені поповнювати їх новими резервами.
"Знищення ППО – це свідчення руху в напрямі формування майбутнього поля бою. За класикою жанру, спочатку знищуються засоби ППО, потім іде авіація, яка накриває бомбами й ракетами решту цілей, а потім починають атакувати наземні війська. Приблизно так воно виглядає", – розповів експерт.
Україна завдає ударів по обʼєктах росіян у Криму, постійно знищуючи радіолокаційні станції, а також атакуючи аеродроми. На останніх, як відомо, є нафтобази з пальним, яке після успішних влучань горить днями, а іноді й тижнями.
За словами Заблоцького, у випадку зі знищенням ППО проблемою ворога є те, що в Росії таких засобів уже майже не виробляють – у них немає такої можливості, часу та комплектуючих. На початку повномасштабної війни РФ мала близько 350-400 комплексів ППО, які Україна "прорідила" майже на третину.
"На жаль, про сухопутну операцію в Криму говорити зарано, бо обставини великою мірою не залежать від нас. Проте ситуація не є критичною, вона контрольована. Ми успішно "перемелюємо" наступальний потенціал противника, його піхоту й техніку. Щодо танків ми вже маємо перевагу на певних ділянках. Спостерігається прогрес на нашу користь, але це час", – зауважив військовий.
Наразі, каже він, співвідношення сил із противником складає 1:4 – росіяни переважають нас у рази, але якщо оцінювати якість озброєння, то тут перевага на нашому боці. Заблоцький вважає, що цей показник буде у 2025-2026 роках збільшуватися на нашу користь.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...