Причарувати МВФ: Що відомо про нового посла України у США Оксану Маркарову

Президент України Володимир Зеленський призначив Оксану Маркарову послом України у США. Її головним завданням буде налагодження стосунків із адміністрацією президента США Джо Байдена

Маркарова вже опублікувала тематичний пост у Facebook, де наголосила, що таке призначення для неї – велика честь.

Depo.ua зібрав інформацію про нову представницю України у США.

Освіта та кар'єра

Маркаровій 44 роки, вона народилася у Рівному. Є магістром екології КНУ "Києво-Могилянська академія". Крім того, здобула ступінь магістра у сфері публічних фінансів та торгівлі університету Індіани США.

Ще під час навчання почала працювати у консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. та Міжнародній фундації виборчих систем. Проходила практику в Світовому банку, працюючи в групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії. Працювала в Американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund, згодом очолила Інвестиційну групу ІТТ.

Була членом наглядової ради в "Ощадбанку", "Приватбанку", "Укргазбанку".

Працювати на державу почала у 2015-му як заступниця тодішньої міністерки фінансів Наталії Яресько. Потім була першою заступницею Олександра Данилюка, що змінив Яресько на посаді.

У листопаді 2018-го Верховна Рада України затвердила Маркарову на посаду міністра фінансів. Згодом вона стала однією з двох міністрів, які зберегли посади вже за нової влади. Під її головуванням міністерство відзначилося великими обсягами запозичень – зокрема, у 2019-му Мінфін залучив понад 4 млрд доларів від нерезидентів під ОВДП (облігаціїї внутрішньої державної позики), що спричинило відчутне укріплення гривні.

Пішла з посади Маркарова разом з урядом Олексія Гончарука у березні 2020 року.

Після відставки заявила, що повертається у бізнес, зареєструвала стартап Arсhidata.

Родина і статки

Маркарова одружена з банкіром та бізнесменом Данилом Волинцем. У сім'ї четверо дітей (дві дочки чоловіка від першого шлюбу і двоє спільних).

У її декларації вказано, що у власності подружжя – кілька житлових будинків на Київщині, квартири у Львові, Києві і в США.

Її власні грошові збереження – близько 8 млн грн.

Також Маркарова задекларувала кілька коштовних ювелірних прикрас і руду кобилу гановерської породи. А от чоловік володіє колекцією живопису та графіки, колекцією монет та бібліотекою на 2000 книг, деякі з яких видавалися у XVIII столітті.

Скандали

У 2019-му журналісти "Схем" розслідували, що Маркарова у 2014-му могла бути причетною до виведення з "Актив-банку" (який належав їй та чоловіку) на фірму, в якій була співвласницею, понад чотирьох тисяч квадратних метрів елітної нерухомості на Подолі за ціною, значно нижчою ринкової.

При цьому оцінювала нерухомість "Істерн Консалтінг Груп", якою Маркарова керувала раніше.

Згодом банк оголосив банкрутство, після чого виникли проблеми про розрахунку з вкладниками.

Сама Маркарова стверджувала, що на момент проведення операції вже не була акціонеркою банку та вийшла зі складу співвласників компанії, що отримала нерухомість.


Держава-агресор перекинула "псковських десантників" на північ окупованого Криму (відео)

вівторок, 13 квітень 2021, 0:17

Так, увечері 10 квітня на YouTube з'явилося чергове відео ешелону з військовою технікою, який вночі проходить через станцію Нижньогірська на північний схід від окупованого Сімферополя (за 150 кілометрів їзди від кордону з Херсонською областю України). ...

З архіву ПУ. Сталінські кати, з котрих пропаганда ліпила героїв: Влітку 1941 року "терористові СРСР №1" Судоплатову доручили сформувати диверсійні групи для дій на окупованих гітлерівцями територіях

вівторок, 13 квітень 2021, 0:10

Судоплатовські диверсанти досі оточені легендами героїзму розвідки військового часу. Однак у переважній більшості то були не кадрові розвідники, а кваліфіковані карателі, фахівці з організації політичного розшуку і масових репресій. "Исидор, он же Миха...