Ситуація на полі бою в Україні не впливає на підтримку Києва Вашингтоном. Суперечки серед американських політиків щодо узгодження фінансування на допомогу Україні мають іншу природу. Про це заявив у коментарі "Голосу Америки" конгресмен-демократ з Пенсільванії Брендан Бойл, передають Патріоти України.
За його словами, суперечки щодо нового пакету допомоги Києву обумовлені ситуацією всередині Республіканської партії.
"Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому (допомозі Україні, – ред.), буде відданий, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу чи ні. Що стосується підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на полі бою. Це про те, що відбувається всередині партії", – зазначив він.
На його думку, в Республіканській партії є три течії. Більше половини з її членів представляють першу течію. Це ті, хто прихильний традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії і не бояться висловлювати свою позицію.
"Мітч Макконнелл є чудовим прикладом цієї традиційної Республіканської зовнішньої політики від Ейзенхауера до Рейгана і обох Бушів – національної оборони Америки з м'язами, яка пишається бути в НАТО, пишається трансатлантичним альянсом, що протистоїть спочатку радянській, а тепер – російській агресії", – навів приклад конгресмен-демократ.
Другою групою він назвав ізоляціоністів, серед яких, наприклад Марджорі Тейлор Грін. Вони активно виступають проти підтримки України. І хоча їх абсолютна меншість, їхній вплив зростає.
До останньої групи Бойл відніс республіканців, які поділяють ті ж принципи, що і перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах. До них конгресмен відніс і спікера Палати представників Майка Джонсона.
"Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про досить болючу зустріч з виборцями, – а він в дуже республіканському окрузі – під час якої його весь час критикували за підтримку України", – зазначив Бойл.
Конгресмен наголосив, що подальша підтримка України залежить якраз від представників цієї групи. А ось на ставлення до України виборців-республіканців здебільшого впливають антиукраїнські заяви колишнього президента Дональда Трампа, а також відомого ведучого Такера Карлсона, якого не раз викривали в підіграванні Кремлю в тому, що стосувалося висвітлення війни в Україні.
"Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка", – резюмував Брендан Бойл.
Народна депутатка від "Євросолідарності" Софія Федина порівняла чинного українського президента Володимира Зеленського із собакою, яка "має знати своє місце". В Офісі президента розкритикували подібні вислови. Про це йшлося в розмові з журналістом Олек...
У російському Санкт-Петербурзі днями було знищено локомотив 3M62У. Він забезпечував логістику російської окупаційної армії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Головного управляння розвідки України. За даними ГУР, російськи...