
Угорщина підписала зі США найбільшу військову угоду в історії з купівлі засобів протиповітряної оборони. Про це повідомляє DW, передають Патріоти України.
Мова йде про придбання американських ракет для зенітного ракетного комплексу норвезького виробництва. Офіційний Будапешт придбає американські ракети AMRAAM в компанії Raytheon до зенітного ракетного комплексу NASAMS. Сума угоди була названа в розмірі 850 млн євро, що значно перевищує озвучену на початку травня цифру у 230 млн доларів.

Тоді мова йшла про 60 ракет AIM-120 C-7/C-8 AMRAAMER і 2 запасні секції системи наведення до цього типу ракет, а також 4 тренувальних ракети типу AMRAAMER. Відповідні ракети від США необхідні Угорщині в рамках закупівлі системи ППО NASAMS.
В вересні 2019 року стало відомо про те, що норвезька компанія Kongsberg готова запропонувати Будапешту саме систему NASAMS для яких потрібно 180 аналогічних ракет. Розробка системи ППО NASAMS була завершена в 1998 році.

Одна батарея такої системи ППО складається із 12 пускових установок (по 6 ракет кожна), 8 радарів типу AN/MPQ-64 Sentinel, оптико-електронного комплексу наведення,центру управління вогнем. Використання ракети «повітря-повітря» AIM-120C-7/C-8 AMRAAMER в якості перехоплювача дозволяє збільшити радіус дії системи ППО NASAMS до 40 км.
У той час, як російське ППО покладається на зенітно-ракетні комплекси, які не здатні захистити москву, у ЗСУ на озброєнні з'являються нові комплекси. Можливо, вони використовуються на передовій вже три роки, знищили сотні цілей, але вперше про них стал...
Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...