Приєднання до НАТО важливіше: Швеція готова змінити конституцію через вимоги Туреччини, новий прем'єр скандинавського королівства домовляється з "султаном"

Новий прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зустрівся з Ердоганом

На зустрічі з Ердоганом в Анкарі новий прем'єр Швеції Крістерссон пообіцяв, що його уряд вестиме боротьбу "з тероризмом та терористичними організаціями, такими як PKK".

Швеція має намір шляхом зміни конституції посилити своє антитерористичне законодавство, пішовши назустріч Туреччині у суперечці щодо умов вступу скандинавського королівства до НАТО. Як пояснив парламент Швеції у вівторок, 9 листопада, відповідні зміни дозволять "обмежити свободу зборів груп, залучених до тероризму". Очікується, що голосування з цього питання відбудеться 16 листопада. Якщо депутати риксдагу підтримають необхідні поправки, посилений варіант антитерористичного законодавства, яке діє у його нинішній формі з липня, набуде чинності з 1 січня 2023 року. Як пояснюють експерти, тоді у Швеції буде легше порушувати справи проти членів забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану (PKK). Змінивши своє антитерористичне законодавство, Швеція виконає одну з головних вимог Анкари та умов, залежно від яких Туреччина ставить своє рішення щодо підтримки заявки Швеції про вступ до НАТО. Раніше Туреччина називала королівство "притулком для терористів". Візит Ульфа Крістерссона до Туреччини
Новий прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон під час свого візиту до Туреччини 8 листопада також наголосив, що його країна має намір жорсткіше боротися зі злочинністю та тероризмом.
"Кілька тижнів тому мій уряд був обраний з мандатом забезпечувати пріоритет закону та правопорядку. Це включає боротьбу з тероризмом та терористичними організаціями, такими як PKK", - заявив Крістерссон під час спільної прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. - Тому я хочу запевнити всіх турків: Швеція виконає всі свої обов'язки перед Туреччиною щодо захисту від терористичних загроз як до свого вступу до НАТО, так і у майбутній ролі союзника".
Що стосується Ердогана, той заявив, що "щиро" бажає вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, проте сподівається, при всьому розумінні занепокоєння Стокгольма питаннями безпеки, на відповідну реакцію на занепокоєння питаннями безпеки в Анкари.
Ердоган повідомив також, що його наступну зустріч зі шведським прем'єром намічено на кінець листопада. Вона відбудеться у Стокгольмі.


Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...