Прикордонники України виявили японського шпигуна

Громадянин Японської Держави намагався виїхати з України зі шпигунським обладнанням, повідомляють Патріоти України з посиланням наДержавну прикордонну службу України.

Пасажир рейсового автобуса громадянин Японії, їхав через пункт пропуску «Паланка».

Військовослужбовці Білгород-Дністровського загону виявили в іноземця технічні засоби негласного зняття інформації.

Затриманий намагався приховано вивезти обкладення в Молдову.

Під час спільного з митниками ДПСУ огляду в речах іноземця виявили: дві пари окулярів, дві ручки та годинник, в яких були вмонтовані приховані камери та мікро-USB розєми.

За цим фактом проінформовано компетентні органи. «Шпигуна» через кордон не пропустили, технічні пристрої встановленим порядком вилучили.

В українському законодавстві існує ряд законів, що нормують використання спеціальних засобів для запису відео та аудіоінформації.

Покарання за порушення цих правил передбачені, зокрема, ст. 182 і 359 Кримінального кодексу.

Так, якщо ст. 182 Кримінального кодексу встановлює відповідальність за вторгнення в особисте життя в принципі, то в статті 359 того ж зводу законів мова йде про незаконне використання спеціальних технічних засобів прихованого отримання інформації.

Якщо за результатами експертизи не встановлено, що засіб запису є спеціальним технічним засобом прихованого отримання інформації, кримінальне провадження буде відкрито за вищевказаною 182 статтею.

Приховане відеоспостереження за кимось або чимось в Україні законом забороняється, як і продаж спеціального обладнання для стеження і, відповідно, його придбання.


"Виграти війну Путін не здатний. Але й програти її дозволити собі не може. Тому буде продовжувати безглузду бійню", - Ейдман

понеділок, 6 лютий 2023, 13:56

Соціолог і дослідник путінізму Ігор Ейдман вважає, що програш у війні коштуватиме Путіну влади в Росії, передають Патріоти України. «Путін у Волгограді назвав нову мету війни: «Наше головне завдання — забезпечити збереження росії». А за кілька років до...

"Дуже складна ситуація, але хлопці тримаються": Лейтенант Нацгвардії розповів про пекло у Бахмуті

понеділок, 6 лютий 2023, 13:50

Збройні сили України мужньо тримають оборону на Бахмутському напрямку, незважаючи на те, що ворог суттєво посилив тиск на позиції українських захисників. Про це повідомив командир роти батальйону "Свобода", лейтенант Нацгвардії Євген Оропай в ефірі тел...