Прикидаються "молодіжними зборами": У Білорусі готуються проросійські козацькі "загони самооборони" (фото)

Росія організовує в Білорусі загони подібні до тих, які в 2014 році діяли в Криму і після початку війни діяли на Донбасі, що може говорити про підготовку до окупації. Про це повідомляють журналісти проекту InformNapalm, передають Патріоти України.

Наприкінці травня 2021 року на страйкобольному полігоні біля білоруського міста Барановичі зібралися представники організації “білоруське козацтво”. Захід назвали “зборами козацької молоді”, проте основну частину присутніх складали дорослі чоловіки.

Такі збори проводили вперше і вони відрізнялися від “козацьких” заходів в першу чергу мінімальною кількістю атрибутики. Зазначається, що для організаторів була важливою не атрибутика, а підготовка парамілітарної групи. В описі зборів говорилося, що учасники будуть займатися медичною і тактичною підготовкою, вчитися виживанню на місцевості.

На зборах були присутні кілька лідерів “козацьких” організацій Білорусі, серед яких були Степан Жерносек, Тимофій Климчук та Олександр Барановський. Також був присутній Петро Шапко, який є ініціатором створення проросійської партії “Батьківщина”, в якій хочуть створити “зразкову Російську державу”.

Відзначається, що подібна консолідація проросійських організацій, що навіть раніше змагалися між собою, спостерігалася перед початком операції Росії із захоплення Криму в 2014 році.

При цьому в 2019 році до Мінська приїжджав депутат російського парламенту Віктор Водолацький, який зустрічався з главою “білоруського козацтва” Миколою Улахоєвичем. Також на зустрічі був присутній секретар російського посольства в Білорусі.

Пізніше в 2019 році представники “білоруського козацтва”, зокрема, Степан Жерносек, їздили в Москву зустрічатися зі своїми колегами. На зустрічах зафіксували голову військово-патріотичного російського клубу “Пересвет” Тимофія Климчука. Даний клуб все частіше буває помічений в пропаганді ідей “русского мира”.

Також на зборах в Барановичах були ідентифіковані й інші люди, що входять в Білоруські парамілітарні формування. Всі ці дані показують, що під прикриттям козацьких парамілітарних угруповань проводиться організація і підготовка проросійських активістів, що мають зв’язки з російським посольством. У майбутньому ці формування можуть сприяти російській армії під час реалізації окупаційного сценарію.

Джерело: 24 канал

Чому в НАТО відмовилися зупинити повзучу анексію Росії в Чорному морі та українсько-румунський оборонний союз

субота, 18 вересень 2021, 23:36

Україна та Румунія домовляються про створення військового альянсу в Чорному морі. Відбувається це на тлі чергової відмови країн-членів НАТО створити спільний військово-морський підрозділ (умовну флотилію) для протидії агресивним діям Росії, до якої мог...

"Выборы в Госдуму - 2021 могут быть последними, Путину все тяжелее", - російський опозиціонер

субота, 18 вересень 2021, 23:29

Вибори в нижню палату російського парламенту (Держдуму) 2021 року можуть виявитися останніми при режимі президента РФ Володимира Путіна, оскільки голосування проходить все важче для влади. Такий прогноз озвучив російський опозиціонер Леонід Гозман в еф...