"Примара острова Даманський", або Чого Москва не може ані повторити, ані створити: Китай почав випробування бойового лазера

1969 року Даманський став ареною неоголошеної війни між СРСР та КНР. Технологічніша на той час Радянська армія перемогла. В СРСР ходили байки, що бійців товариша Мао спалили бойовим лазером. Звісно, байки. Однак тепер армія КНР на порядок сильніша.

Бойова лазерна установка. Фото: скріншот з відео.

Китайські військові приступили до випробувань корабельної лазерної бойової установки. Як пише Jane's, нова установка також може бути використана в складі берегової мобільної системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії. Короткий репортаж про бойовий лазер був показаний китайським телеканалом CCTV, передають Патріоти України.

Розробкою лазерної зброї сьогодні займаються кілька країн світу. Основною перевагою лазерної зброї військові вважають її «необмежений» боєзапас - випромінююча установка може стріляти до тих пір, поки не перестане отримувати енергію від джерела живлення. Крім того, вважається, що вартість одного пострілу лазером буде в кілька разів нижче вартості пострілу з артилерійської гармати.
Китайська бойова лазерна установка в репортажі була показана змонтованою на колісну платформу, яку супроводжувала ще одна машина, ймовірно, пересувний генератор. Сама лазерна установка, крім основного модуля, має модуль вимірювання відстані і супроводу мети.
Імовірно, бойова лазерна установка здатна вражати повітряні цілі на дальності до 5 кілометрів. Як зазначає The Maritime Executive, зовні китайська лазерна установка нагадує американську LaWS, змонтовану на десантному кораблі-доці «Понсе» типу «Остін».
LaWS відповідає за поразку безпілотних літальних апаратів, а також осліплення електронно-оптичних і інфрачервоних систем спостереження і наведення. Основу установки потужністю 33 кіловата становить твердотільний лазер.

У середині лютого поточного року стало відомо, що китайські розробники провели успішні випробування корабельного рельстрона. Повний цикл морських випробувань нової зброї розробники планують завершити в 2023 році і до 2025 року підготувати рельсотрон до штатної установки на кораблі.

Все залежить від одного фактора: У МОЗ остаточно назвали умови та дати введення повного локдауну в Україні

середа, 2 грудень 2020, 8:23

В Україні дата введення повного локдауну буде залежати від рівня захворюваності на коронавірус, у Міністерстві охорони здоров'я розглядають два варіанти, які будуть рекомендувати до розгляду урядом. Про це повідомляють "Подробиці" з посиланням на джере...

Ударний БПЛА США перевіряє українську ППО

середа, 2 грудень 2020, 6:10

Ударний БПЛА США MQ-9 Reaper перевіряє українську ППО на західному кордоні нашої держави. Після навчання «Чисте небо» це вже другий раз коли безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper тренується з українськими Повітряними Силами. Сьогоднішні спільні трен...