​Припинити втручатись в економіку, зосредитись на нацбезпеці: ЄС, НАТО і США закликали Верховну Раду терміново прийняти закон про СБУ

Законопроект про СБУ пройшов перше читання ще в січні 2021 року

Міжнародна консультативна група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО і США, закликала Верховну Раду негайно прийняти закон про СБУ в редакції, яку 14 липня затвердив парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони й розвідки. Про це йдеться в заяві, яку оприлюднило у Twitter Представництво Євросоюзу в Україні в п'ятницю, 16 липня, зазначають Патріоти України.

Відзначено, що проект закону відкриває обнадійливі перспективи для реформування СБУ і багато в чому відповідає європейським і євроатлантичним принципам і провідній практиці.

"Закликаємо Верховну Раду України прийняти зазначений законопроект без зволікання", - йдеться в заяві.

ЄС, НАТО і США відзначають, що прийняття закону буде важливим зрушенням, що трансформує Службу.

Зокрема, за законом, скоротять штат і демілітаризують СБУ, також поступово позбавлять Службу всіх повноважень досудового розслідування.

"Ми також закликаємо Верховну Раду й уряд України якнайшвидше зробити наступний крок: почати реалізовувати положення закону. Щоб втілити реформи, треба також ухвалити додаткові законодавчі акти, зокрема "сателітний" закон, який врегулює порядок, за яким Службі безпеки України треба буде передати іншим органам повноваження на проведення досудового розслідування", - відзначено в заяві.

Нагадаємо, в січні цього року Верховна Рада запустила реформування СБУ. Парламент прийняв за основу нову редакцію закону про спецслужбу. "За" в першому читанні проголосували 285 народних депутатів.

Стежкою Януковича: Секретар РНБО виступив за перехід України до жорсткої президентської республіки

понеділок, 25 жовтень 2021, 11:34

Володимиру Олександровичу все ще замало влади. Україна повинна перейти на жорстку президентську республіку, при якій президент очолюватиме виконавчу владу. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв'ю "РБК-Україна", зазначають Патріоти Україн...

З архіву ПУ. Грандіозний феєрверк та шестиярусний торт: Як син Оксани Марченко та Віктора Медведчука святкував весілля (відео)

понеділок, 25 жовтень 2021, 11:30

Днями стало відомо про одруження сина української телеведучої та дружини народного депутата від прокремлiвської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука та куми президента РФ Володимира Путіна Оксани Марченко 23-річного Богдана, повідомляють Патріоти України у ж...