Привіт Четвертому рейху! Меркель у промові, присвяченій річниці нападу Німеччини на СРСР у 1941 році, згадала Крим і Донбас

Дії Росії щодо анексії Криму та підтримки сепаратистів на Донбасі - це порушення міжнародного права. Про це 19 червня заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель у промові, присвяченій 80-річчю нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на DW.

"Німеччина, як і весь Європейський союз, вважає неприйнятним, що Росія анексією Криму і масштабною підтримкою сепаратистів на сході України порушила міжнародне право і цим поставила під питання європейський післявоєнний порядок", - сказала Меркель.

Водночас Меркель заявила про необхідність діалогу з Росією і згадала про історичну зв'язку Німеччини і Росії. Вона наголосила, що ФРН визнає відповідальність за злочини нацистів.

"Для нас, німців, це - привід для сорому", - сказала Меркель і згадала про мільйони жертв Другої світової війни на російській, українській і білоруській територіях, а також в країнах Балтії.

Крім того, Меркель відзначила політику президента СРСР Михайла Горбачова, з якою Німеччина змогла мирно возз'єднатися в 1990 році.

Нарешті, канцлер ФРН згадала недавні події на пострадянському просторі, зокрема, висловила жаль щодо того, що "активність громадянського суспільства в Росії, а також у Білорусі, останнім часом обмежена - більш того, стала неможливою".

"Коли мирні демонстранти і неугодні представники опозиції опиняються за ґратами, це накладає важкий відбиток на наші відносини", - резюмувала Меркель.


Генсек НАТО отримав заявку України на пришвидшений вступ до Альянсу, - заступник глави ОПУ

середа, 5 жовтень 2022, 0:35

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг отримав через дипломатичні канали заявку України на членство в Північноатлантичному Альянсі за прискореною процедурою, яку минулого тижня підписали президент, прем’єр і голова Верховної Ради. Про це на брифінгу...

"Граничну ціну на нафту включено": В ЄС погодили нові санкції проти РФ

середа, 5 жовтень 2022, 0:28

Представники держав Європейського Союзу досягли попередньої домовленості щодо нового пакету санкцій проти Росії через її війну з Україною. Зокрема й щодо обмеження ціни на російську нафту, проти чого раніше виступали Греція, Кіпр і Мальта. Про це повід...