Пушилін скоро буде тікати від небезпеки? У "ДНР" радіоактивна вода з шахти "Юнком" проникла в питний шар

Російські окупаційні війська 14 квітня 2018 року припинили відкачку води на шахті "Юнком", де в 1979 році радянська влада провела ядерний вибух.

International Human Rights Community має підтверджені дані про повне затоплення об'єкта "Кліваж" колишньої шахти "Юнком" на окупованій Донеччині. Про це йдеться в повідомленні International Human Rights Community, передають Патріоти України.

Зазначається, що сумарна концентрація радіонуклідів в водоносних горизонтах прилеглої території, при заборі на відстані 5 км від об'єкту, склала 20-34 * 103 Бк / кг. "Це означає, що низькорадіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води", - йдеться в повідомленні.
Російські окупаційні війська 14 квітня 2018 року припинили відкачку води на шахті "Юнком", де в 1979 році радянська влада провела ядерний вибух - той проект отримав назву "об'єкт "Кліваж". Після вибуху радянська влада вирішила залишити оточену кубометрами піску радіоактивну капсулу в сухому стані і відкачувати з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню, затоплення місцевості, а також потрапляння забрудненої рідини в грунтові води. Що саме відбувається під землею з капсулою, зараз нікому достеменно не відомо.

Стане трохи легше? "Флеш" пояснив, що означає вимкнення ретрансляторів у Білорусі

субота, 27 червень 2026, 9:59

Поплічниця країни-агресорки Білорусь виконала умову українського президента Володимира Зеленського і вимкнула мережу ретрансляторів,завдяки яким Росія керувала своїми ударними дронами в режимі реального часу над західними регіонами України. Але це не о...

"До цього треба готуватися": Буданов зробив заяву про відносини з РФ після війни

субота, 27 червень 2026, 9:35

Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...