Пускають у "розхід": Росія кидає на фронт алкоголіків із реабілітаційих центрів

Росія відправляє людей із залежністю від алкоголю з реабілітаційних центрів на фронт в Україні. Про це пише The Telegraph із посиланням на слова одного із військовослужбовців, передають Патріоти України.

Неназваний російський військовий у відео в соцмережах розповів про потік новоприбулих до його підрозділу — багато з них старшого віку, фізично непридатні та мають проблеми з алкогольною залежністю.

За його словами, цих чоловіків забирали з закладу в Петрозаводську, неподалік кордону з Фінляндією, так звані «чорні рекрутери», які відбирали у них банківські картки та знімали з рахунків гроші.

У різкій, емоційній і нецензурній формі він описав новий склад свого підрозділу: «Набрали, бл…, купу калік, які навіть ходити не можуть, ще й психічно нестабільні. Я сам це бачив — із Петрозаводська, з Карелії, набрали цих хлопців із реабілітації, п’яниць».

За словами військового, у його підрозділі з 40 осіб близько 30 є фізично непридатними до служби.

Поняття «чорні рекрутери» означає неофіційних або незаконних посередників, які вербують чоловіків до армії шляхом примусу, обману або шахрайства, часто діючи паралельно з офіційною системою набору або в її тіні.

Заяви військового стали черговими у низці звинувачень у тому, що Росія використовує примус і маніпуляції для набору людей, які фізично або психологічно непридатні до бойових дій.

Йдеться, зокрема, про людей із тяжкими захворюваннями, психічними розладами, а також іноземців, яких, за даними джерел, змушували або вводили в оману під час вербування.

У сукупності, за словами українських посадовців, ця практика свідчить про стратегію, за якої Москва дедалі більше залежить від уразливих категорій населення, кидаючи великі маси людей на фронт незалежно від людських втрат.

От такі "камні с нєба": Після українських ударів по Московському НПЗ на росіян обрушився чорний дощ

четвер, 18 червень 2026, 17:57

Жителі мікрорайону Залізничний у підмосковній Балашисі повідомили про появу темного нальоту на автомобілях, підвіконнях та одязі після "нафтового" дощу. Зранку в Москві було атаковано нафтопереробний завод, передають Патріоти України з посиланням на Th...

Ворог хоче прорватися: Росіяни активізувалися на прикордонні однієї з областей України, - ISW

четвер, 18 червень 2026, 17:21

Російські війська продовжують наступальні дії одразу на кількох напрямках, однак суттєвих проривів не зафіксовано. Водночас ворог активізувався на прикордонні Сумської області, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (I...