"Путін грається із "зброєю Апокаліпсису", йому надіслали чорну мітку", - Жирохов

У Росії з військової бази нібито зник підводний човен із "зброєю Апокаліпсису" на борту - торпедами "Посейдон", на які встановлено ядерний заряд. Подібні торпеди можуть застосовуватися для ураження виключно морських цілей або морського узбережжя, передають Патріоти України.

Втім будь-яка подібна атака буде розцінена як акт війни проти країни НАТО із відповідними наслідками для Росії. Ба більше – переміщення всіх підводних човнів РФ не залишаються непоміченими для західних розвідок, які тримають субмарини агресора під своєю розвідувальною парасолькою.

Щодо реального застосування главою країни-агресора Росії Володимиром Путіним ядерної зброї, то не лише західні союзники України, а й Китай, який до останнього часу демонстрував нейтральну позицію, надіслали йому попередження, "чорну мітку", щоб агресор усвідомив: ядерна зброя – це вже червона лінія. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Михайло Жирохов.

– Італійське видання LaRepubblica з посиланням на секретний звіт НАТО повідомило про зникнення з бази російського підводного човна К-329 "Білгород" із "зброєю Апокаліпсису" – шістьма торпедами "Посейдон" на борту. Наразі обговорюється питання, чи може Росія застосувати це озброєння чи то для шантажу, чи то для початку реальної ядерної війни. Як ви ставитеся до таких повідомлень?

– Це видання не викликає в мене ніякої довіри. Якщо б про це заявила американська преса, тоді можна було б про щось говорити.

Що таке "Посейдон"? Це велика безпілотна торпеда, яку росіяни можуть використати тільки або проти якихось підводних комунікацій в Атлантичному океані, або проти морського узбережжя. На торпеді встановлено міні ядерний заряд. Вони планували підірвати його, щоб спровокувати шторм, буран, циклон, який змиє США взагалі. Була така божевільна ідея.

Так, "Посейдон" можна використовувати тільки проти морських цілей. Суто теоретично це може бути якась газовидобувна платформа чи ще щось. Але це буде розцінено як акт війни, який призведе до прямого протистояння з НАТО. Це очевидно.

– Якщо дійсно Кремль має план використовувати "Посейдон", як саме він може це зробити у сьогоднішній ситуації? Чи зараз немає такої актуальної потреби?

– Я не знаю, до якого рівня конфронтації Путін зараз готовий піти. Всі розмови про використання ядерної зброї мають під собою якусь основу. Це може бути одним із елементів нагнітання обстановки і провокації з боку Росії, і не більше. Тому що відповіді на підрив "Північного потоку", який, найімовірніше, росіяни самі й підірвали, досі немає.

Але я думаю, що Захід до цього готовий. Усі підводні човни перебувають під розвідувальною парасолькою. Росія зараз у такому становищі, що цьому човну можна вийти тільки через вузьку протоку, яка контролюється американцями, НАТО. Думаю, інформація про те, що цей підводний човен вийшов у відкрите море, вже давно є у відповідних структур.

– Пам’ятаєте, коли йшлося про визнання Росією "незалежності" "ДНР" та "ЛНР", там фігурували адміністративні кордони областей. Але зверніть увагу: у "договорі" про "приєднання" до РФ чотирьох українських областей ідеться про "кордони станом на день прийняття". Погодьтеся, це вже крок назад?

– У нас чомусь популярна думка, що в Кремлі сидять ідіоти, які тільки вчора злізли з дерева. Там є непогано підготовлені юристи, є люди, які займаються цим професійно. Тому ця обмовка дає можливість зберегти обличчя. Якби вони написали "адміністративні кордони", то навіть у внутрішній російській кухні виникло запитання: а чому ми не відбиваємо ці кордони? Тому всі ці "договори" дуже хитро прописані. І в "конституції" "ДНР" записано: "в кордонах на момент прийняття".

Якщо в їхньому розумінні все буде добре, вони підуть далі і вийдуть на адміністративні кордони, вони скажуть: "це в адміністративних кордонах". Якщо ж все піде погано, як зараз іде, залишиться формулювання "в кордонах на момент прийняття".

Це спосіб, по-перше, маніпулювати, а по-друге, в будь-якому випадку лишитися на коні.

– За повідомленням Інституту вивчення війни (ISW), поразка в Лимані спричинила бурю в інформаційному просторі РФ. Ганьба, ганьба… Ми бачимо, що ЗСУ не зупиняються на "кордонах", які намалював Путін, і просуваються вперед. Якою може бути його відповідь, зокрема, в контексті використання ядерної зброї?

– Наші і західні аналітики очікували, що 30 вересня Путін заявить про якусь конкретику. Але він лише одного разу обмовився, що американці застосовували ядерну зброю двічі і, мовляв, ми так само маємо на це право. Але кардинальної зміни риторики, яка б все перевернула, не було.

Я вважаю, що західні союзники України, США і навіть Китай надіслали Путіну "чорну мітку", якісь попередження про те, що чекає на Росію у разі використання ядерної зброї. Китай досі займав якщо не проросійську, то нейтральну позицію, але ядерна зброя для них – це теж червона лінія.

Джерело: Обозреватель

Втік лише один окупант: Танки та піхота росіян намагалися прорвати позиції 14-ї бригади (відео)

п’ятниця, 1 грудень 2023, 18:54

Українські захисники знищили штурмову групу окупантів. У Facebook 14 окрема механізована бригада імені князя Романа Великого повідомила подробиці, передають Патріоти України. На опублікованому відео можна побачити, що спочатку бійці ліквідували перший ...

"Було б лицемірно": Президенти Литви, Латвії та Польщі відмовилися від фото з Лукашенком у Дубаї

п’ятниця, 1 грудень 2023, 18:30

Президенти Литви, Латвії та Польщі відмовилися від спільної фотографії на Конференції ООН з питань зміни клімату COP28 в Дубаї через присутність глави Білорусі Олександра Лукашенка. Про це у пʼятницю, 1 грудня, повідомляє LRT, посилаючись на заяву очіл...