"Путін хоче другої Ялти. Де сяде з Трампом і укладе угоду, що має право керувати цими "дрібними європейцями", - експерт

"Путін виступав на Валдаї. Промова плюс відповіді тривала близько трьох годин. В них — гра слів, пересмикування фактів і всі традиційні натяки Європі, що він вважає її лідерів нікчемними лузерами", - пише Віктор Шлінчак, голова правління Інституту світової політики, передають Патріоти України.

"Після провалу бліцкригу у 2022-му, Путін, на жаль, зібрав все, що міг до купи: систематизував армію, переформатував економіку, значно посилив зовнішні агентурні мережі. Станом на кінець 2024-го року його армія вже не виглядає комічною, а несе реальні загрози для подальших завоювань. Централізована система виробництва озброєнь (так, проблеми є, але вони досі менші, ніж у Європі, яка останні десятиліття трощила свій військовий потенціал). На наступний бюджетний рік витрати на війну зростуть ще більше. Попри ризики обвалу економіки та обвал на ринку нерухомості, який ми почали спостерігати днями.

Кремлем рухає елементарний інстинкт самозбереження: треба надувати щоки до останнього, поки у РФ все ще є сили, й поки вороги паралізовані страхом ядерної війни.

Читайте також: Чому Путін на Валдаї знову заговорив про "нейтральну" Україну

Внутрішні проблеми Путіна хвилюють мало — цементування світогляду росіян відбулось ще задовго до вторгнення, а відтак Кремлю нічого не заважає сконцентруватись над єдиним — працювати над формулою "більше Росія ніколи не буде приниженою". Типова поведінка гопника з підворітні, який щодня сам себе "заводить" і сам себе підʼюджує.

Путін перестав взагалі реагувати на дійсність, яка не вміщається в його голові. Тому усі шольци-макрони-орбани для нього — це придорожня пилюка. Бо пристрашені та малоефективні.

Він хоче другої Ялти. Де сяде з Трампом і укладе угоду, що має право керувати цими "дрібними європейцями". Найцікавіше, що тут їх позиція з Трампом збігається. Принаймні в оцінках спроможності Європи.

Але Путін досі не впевнений, чи піде на угоду Трамп. І це головна інтрига, яка не дає йому остаточного відчуття переломного моменту. Моменту, що він вже виграв.

Бо у битві двох самців хтось має відступити. І ця амбіція, якщо її відчує Трамп, може зіграти з Путіним злий жарт — переможцем у війні нарцисів і егоцентристів має стати один. Який і збере всі нагороди.

Ось чому я не дуже вірю у швидке завершення війни. Бо після 5 листопада наша війна стала маркером лідерства у світі. Де домовитись посередині ще важче, ніж це було за президентства Байдена. І тут дійсно переможе сильніший".

Путін планував все не так: Контрнаступ армії РФ на Курщині обернувся катастрофою, - Bild

середа, 13 листопад 2024, 8:37

Наступ військ Росії у Курській області, де Сили оборони України проводять операцію, обернувся для окупантів провалом. Росіянам за три дні контрнаступу практично не вдалося просунутися, але при цьому вони зазнали великих втрат у техніці та живій силі.Пр...

Прихильники України полегшено зітхнули: Politico розповідає, про що свідчать наміри Трампа надати ключові пости з зовнішньої політики своєї адміністрації Волцу та Рубіо

середа, 13 листопад 2024, 8:22

Дональд Трамп вже озвучив наміри призначити конгресмена від Флориди Майкла Волца своїм радником з питань національної безпеки, а сенатора від Флориди Марко Рубіо - на посаду державного секретаря, передають Патріоти України. Після цього прихильники Укра...