Путін має заплатити на все: У Польщі заявили, що відповідь НАТО у разі застосування Росією ядерної зброї має бути "нищівною"

У разі застосування Росією тактичної ядерної зброї проти народу України НАТО має завдати нищівної відповіді. Альянс надсилає керівництву РФ відповідні попередження, і Кремль знає про ймовірні наслідки своїх дій. Таку думку висловив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау. Він додав, що президент Росії Володимир Путін вже програє війну, передають Патріоти України.

Дипломат заявив, що, на його думку, у разі удару по Україні ядерною ракетою НАТО не має використовувати проти РФ зброю масового ураження. Але відповідь альянсу має завдати нищівних наслідків для армії окупанта.

Збігнєв Рау вважає, що зараз Кремль робить усе можливе для того, щоб запобігти своїй поразці, бо вище військове та політичне керівництво країни-агресора розуміє своє становище. Саме для цього Путін оголосив "часткову" мобілізацію. Проте, на думку посадовця, це не допоможе армії РФ.

"Досі ми бачили, як ЗСУ завдали поразки російським професійним військовим. Вкрай малоймовірно, що ті, кого зараз мобілізують, хто погано навчений і слабо екіпірований, змінять перебіг війни", – сказав він.

Водночас очільник польського МЗС заявив, що мобілізація матиме значний вплив на громадську думку в РФ. "Поки війна дуже популярна у більшості жителів Росії, до 80% підтримки. Тепер кожна російська сім'я має зайняти свою позицію щодо війни, знаючи, що їхня рідня може бути відправлена туди й загинути", – пояснив Збігнєв Рау. Проте він не думає, що втрата Путіним підтримки народу буде швидкою. Посадовець вважає, що це тривалий процес, результат якого вже зрозумілий.

"Не Росії розповідати, хто занурив Молдову в пітьму": В Кишиневі жорстко відповіли Маші Лавровій

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:26

Міністерство закордонних справ Молдови різко відповіло на твердження офіційної представниці російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової про те, що відключення електроенергії в країні є виною Кишинева. Про це йдеться в коментарі речника М...

ЄС домовився про обмеження ціни на російську нафту - Reuters

четвер, 1 грудень 2022, 23:52

Країни Європейського Союзу в четвер увечері досягли попередньої згоди щодо запровадження граничної ціни на російську нафту: вона попервах становитиме 60 доларів за барель і буде переглядатися кожні два місяці так, аби бути нижчою за ринкову. Про це йде...