Путін може піти на застосування ядерної зброї: Експерт розповів, кому загрожує небезпека

Президент РФ Володимир Путін використовує погрози застосування ядерної зброї як елемент шантажу. Але можливість використання тактичної ядерної зброї виключати не можна. Таку думку в інтерв'ю "Главреду" озвучив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, передають Патріоти України.

За його словами, Путін може застосувати тактичну ядерну зброю не лише для удару по Україні, але і по третіх країнах, зокрема країнах Європейського Союзу або ж нейтральній території, наближеній до країн ЄС.

"І питання вже до НАТО, наскільки вони будуть адекватно реагувати на подібну загрозу. Наскільки я розумію, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та їхні союзники, які володіють ядерним потенціалом, донесли до Російської Федерації всі наслідки можливого застосування тактичної ядерної зброї. І паритети стримування в цьому плані - досить вагомий інструмент тиску на Росію. З іншого боку, цього виключати не можна", - сказав Кулик.

При цьому експерт вважає, що "якщо постійно боятися ядерного шантажу, то насильник і вбивця буде нахабніти". Кулик назвав умови, за яких президент РФ може піти на застосування ядерної зброї.

"Амбіції, спроба захопити більше території, піти в наступ, завдати нових ударів будуть лише провокувати Путіна до цього. Тому він використовує ядерну зброю як інструмент шантажу і вибивання поступок. Якщо Захід і Сполучені Штати усвідомлюють і приймають подібний шантаж, він виграє. Якщо Захід не відповідає, Росія звужена в можливостях застосування ядерних ударів лише в критичних моментах - наприклад, коли Україна переходить до території Російської Федерації та завдає масових ударів", - сказав він.

При цьому директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства вважає, що до застосування ядерної зброї ще далеко. "Сподіваюся, коли це станеться, то це станеться в інший момент та в інший спосі, і Росія не матиме можливості завдати ударів. А зараз ядерна зброя - це зброя шантажу", - резюмував експерт.

У Криму на військовому аеродромі прогриміли вибухи, люди в паніці тікають з Новофедорівки (фото, відео)

вівторок, 9 серпень 2022, 17:07

У захопленому Російською Федерацією Криму сталися вибухи в районі військового аеродрому біля міста Саки, почалася пожежа. У Новофедорівці горіла злітна смуга і склади з боєприпасами, повідомляє в Telegram "Крым Сегодня. Новости", посилаючись на слова о...

Військовий експерт пояснив, за яких умов війна в Україні може закінчитись до кінця року

вівторок, 9 серпень 2022, 16:43

Закінчення війни в Україні до кінця року залежатиме тільки від кількості зброї, яку західні партнери нададуть військовим ЗСУ. Про це в інтерв'ю ТСН сказав військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України. Він висловив думку, що якщо в Україні...