Путін може запропонувати Україні мирні переговори в листопаді, є одна умова, - британський експерт

У листопаді 2022 року президент Російської Федерації Володимир Путін може запропонувати Україні переговори щодо встановлення миру. Якщо він не зможе змінити хід битви за Херсон, шансів отримати угоду на своїх умовах РФ не має, передають Патріоти України.

Таких висновків дійшов британський економіст, експерт з питань України Тімоті Еш. Ключові очікування від подальшого ходу війни він виклав у блозі для "НВ".

На його думку, найімовірніше те, що битва за Херсон закінчиться протягом наступних кількох місяців, а потім, після першої спроби восени "нагнути Європу" з енергетичного питання, Путін запропонує якийсь мир.

"М'яч буде на боці України – чи погодитися знову на поганий мир (як це було з Мінськом-1 чи Мінськом-2) чи продовжувати боротьбу. У мене таке відчуття, що цього разу навколо України набагато більше єдності та рішучості боротися, поки не буде повернено набагато більше території – південь, Запоріжжя та порти Херсонської області – ключові. Це те, що може забезпечити Україні зміцнення миру", – вважає Еш.

Він нагадав, що раніше мир підписували після поразки України в Іловайському та Дебальцевському котлах відповідно. Це дало Путіну вагу на цих переговорах, і Україна була на межі катастрофічних поразок.

"Цього разу все буде інакше, якщо Путін не зможе знову змінити хід битви за Херсон. Я думаю, що цього разу військова міць двох країн дуже відрізняється. Загальна військова динаміка на боці України за підтримки НАТО та переваги у живій силі. Питання тут у тому, чи погрожуватимуть відмовитися від цієї підтримки деякі члени НАТО, якщо Україна не ухвалить мирну угоду, запропоновану Путіним. НАТО цілком може розділитися з цього питання – американці з британцями разом із країнами Східної Європи підтримають Україну у проведенні жорсткої лінії, тоді як французи і німці педалюватимуть мирну угоду знову", – попередив він.

Еш підкреслив, що Захід перед мирними переговорами повинен зробити все можливе, щоб чинити тиск на Росію. Це включає:

1. Збільшення військової та фінансової підтримки Україні негайно. Вони мають показати та довести Путіну, що Захід підтримує Україну у довгостроковій перспективі. Якщо Путін думатиме, що Україна може вести цю війну з такою інтенсивністю нескінченно, він охоче піде на мирні переговори зараз.

2. Єдність і ще раз єдність, не виносити розбіжності на люди.

3. Продовжувати вводити санкції – закрити в'їзд для громадян РФ на Захід – хороша опція. Або збільшити візовий збір, якщо немає обставин, що виправдовують безвізовий режим (опозиціонерам і тим, хто рятується від репресій, як і раніше, має бути дозволено подорожувати). Але нехай війну відчують прості росіяни, ті, котрі згідно із соцопитуваннями підтримують війну. Потрібно працювати над тим, щоб усе змінилося.

"Російський військовий потенціал виснажується, і якщо Путін хоче зберегти в майбутньому якийсь військовий паритет із НАТО, то рано чи пізно йому доведеться домовлятися. А щодо енергетичної війни, то у його важелів у будь-яких потенційних переговорах короткий термін придатності – прийдешня зима, оскільки Захід зараз рухається прискореними темпами, щоб відрізати Росію від ланцюжків енергоносіїв", – запевнив Еш.

"Велика радість - ми втратили сина": Батьки вбитого терориста Захарченка прокоментували "приєднання "ДНР" до РФ

понеділок, 3 жовтень 2022, 11:44

Батьки вбитого терориста так званої "ДНР" Олександра Захарченка під час коментаря журналісту з приводу "приєднання ДНР до Росії" заявили, що смерть їхнього сина з це "велика радість", передають Патріоти України.

Розвідка Британії пояснила, чому Путін швидко визнав помилки з мобілізацією у Росії

понеділок, 3 жовтень 2022, 10:56

Російський диктатор Володимир Путін через тиждень після оголошення "часткової" мобілізації фактично визнав помилки щодо її проведення. Головні проблеми країни-агресора полягають у тому, що місцеві чиновники не знають точного масштабу мобілізаційної кам...