Путін наказав передати Запорізьку АЕС під керування Росії, "Енергоатом" оголосив такі дії нікчемними

Президент РФ Володимир Путін видав указ про передачу Запорізької АЕС (ЗАЕС) у федеральну власність Росії. Крім того, ЗАЕС у Росії вже "юридично оформили" як місцеве підприємство. "Енергоатом" у відповідь оголосив такі дії нікчемними та запевнив, що ЗАЕС залишається українським, і призначив виконувача обов'язків керівника підприємства, передають Патріоти України.

Про плани РФ свідчить указ, підписаний Путіним. А за даними російських реєстрів, "Росатом" спрацював на випередження і ще до указу Путіна заснував АТ "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС" зі статутним капіталом 2 млрд руб. Її зареєстрували 3 жовтня.

Офіційно коментувати створення юрособи у "Росатомі" відмовилися. Проте український "Енергоатом" вже відреагував на повідомлення окупантів та назвав рішення "Росатому" юридично нікчемними.

"Нікчемні рішення "Росатома" щодо створення товариства "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" з юридичною адресою в москві є агонією уявного божевільного світу країни-агресора, в якому тепер дійшли до створення псевдопідприємств з назвами українських компаній. Шкода лише, що до нього намагаються затягнути українських атомників ЗАЕС, які вже понад 7 місяців героїчно працюють в окупації", – заявили в "Енергоатомі".

"Україна та весь цивілізований світ знають, що Запорізька АЕС продовжить роботу в Україні, згідно з українським законодавством, в українській енергосистемі, в "Енергоатомі", – запевнили в компанії.

При цьому голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі цього тижня збирається відвідати Київ, а пізніше – Москву для продовження консультацій щодо створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС. В організації зазначили, що генеральний директор ЗАЕС Ігор Мурашов після російського полону перебуває зі своєю родиною на території, яку контролює Україна.

Він не продовжуватиме виконувати свої обов'язки на ЗАЕС. Виконання обов'язків генерального директора взяв на себе президент "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

"Відповідно до чинного законодавства, дозвільних та регламентних документів, мною прийнято рішення взяти на себе виконання обов'язків гендиректора Запорізької атомної електростанції", – сказав Котін у своєму відеозверненні до працівників ЗАЕС.

Котін підкреслив, що всі технічні питання експлуатації енергоблоків, як і раніше, вирішуватимуться технічним персоналом атомної станції за погодженням з центральним офісом компанії.

Нагадаємо, 26 вересня МАГАТЕ розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки навколо захопленої окупантами ЗАЕС. На початку вересня місія МАГАТЕ відвідала територію ЗАЕС, яку захопили російські війська і регулярно обстрілюють, створюючи глобальну ядерну небезпеку для всієї Європи.

"Росія має стати духовним лідером": Віщунка з Гоа шокувала "пророцтвами" на росТБ (відео)

неділя, 2 квітень 2023, 14:28

Російська пропаганда пробила нове дно, задуривши глядачам голови "прогнозами" відомої "віщунки" з Гоа. Невідома жінка у золотих аксесуарах та колоритному вбранні розповідала, яке велике майбутнє у Росії та "шалена енергетика" у російської землі, переда...

"Значні небойові втрати": Британська розвідка розповіла про вплив алкоголізму на російських вояк

неділя, 2 квітень 2023, 13:50

Втрати Росії з початку повномасштабного вторгнення становлять до 200 тисяч людей, водночас значна частина з них була спричинена небойовими причинами. Про це йдеться в недільному огляді розвідувального співтовариства міністерства оборони Великої Британі...