Путін налякав - далі нікуди: На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Лукашенко готувався тікати в Польщу, - журналіст

Лукашенко не довіряє Путіну попри усю публічну риторику / скріншот

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розглядав можливість втечі через Польщу, оскільки не довіряв Кремлю. Про це пише польский журналіст Збіґнєв Парафянович у своїй книзі Polska na wojnie ("Польща на війні"), яка розкриває раніше невідомі "польські" аспекти російсько-української війни.

Так, польські посадовці розповіли журналісту на умовах анонімності, що в перші місяці російського вторгнення в Україну Варшава була серйозно занепокоєна через можливий вступ Білорусі у війну. Але самим лише занепокоєнням поляки не обмежилися і почали готувати сценарій відправки в Білорусь "антирежимних диверсійних груп", щоб вони сіяли хаос в тилу білоруської армії.

Однак сам Лукашенко тоді був так нажаханий, що навіть почав надсилати до Варшави різними каналами запити про те, чи дозволять йому перетнути кордон і вилетіти з найближчого польського аеропорту. Як зазначається, диктатор чудово розумів, що росіяни не дозволять йому вилетіти з білоруського повітряного простору, якщо війна піде за поганим для них сценарієм.

Також у книзі розповідається, що під час російсько-українських мирних переговорів у березні 2022 року, які проходили на білоруській території, саме польські спецпідрозділи гарантували безпеку українських делегатів. Польські бійці супроводжували українців на гелікоптерах, які приземлилися на білоруській землі.

За збігом обставин, у перші дні повномасштабного вторгнення польські спецпризначенці перебували у Броварах, де вони тренували українських колег. Але евакуюватися одразу вони не стали, а затрималися на певний час, аби зібрати розвідувальні дані. Стверджується, що аналогічно відбулося із британськими спецпризначенцями.

Буйство слуг Зеленського: Головнокомандувач Залужний не мав подавати жодного плану Безуглій та її комітету, - Костенко (відео)

середа, 29 листопад 2023, 9:23

Полковник СБУ та ветеран війни з росією як правник, роз'яснив очевидні речі - атака "слуг" побудована на пустому місці. Для повалення Главкома пані Безуглій та тим хто за нею стоїть варто було підготуватися краще. Як підкреслив він, завдання комітету —...

"Найбільша загроза Заходу": Росія готова захопити кілька країн Європи, підтримка України - питання виживання, - президент Чехії

середа, 29 листопад 2023, 9:14

Чеський лідер Петр Павел сказав, що імперські амбіції Росії не матимуть кордонів, якщо їх не встановити. Захід повинен продовжувати підтримувати Україну в політичному, економічному, гуманітарному та військовому аспектах. Росія являє собою найбільшу заг...