"Здавалося б, про все вдалося домовитися, в'язні були навіть доставлені в Москву. Але на останньому етапі стало ясно, чого насправді Кремль очікує від обміну. Плюс - кланова конкуренція серед тих, хто впливає або хоче впливати на ухвалення рішень Володимиром Путіним. Зрозуміло ж, що Віктор Медведчук і Вадим Рабинович абсолютно не випадково опинилися в Москві після того, як обмін зірвався.
З самітом "нормандського формату" все буде так само. Путін не відмовить собі у задоволенні максимально використовувати зацікавленість Зеленського в якнайшвидшому проведенні зустрічі лідерів. При цьому ясно, що для українського президента сам факт проведення зустрічі - вже успіх. Президент Франції Еммануель Макрон з його схильністю до ефектів - в цьому він схожий на Зеленського - теж може розглядати сам факт відновлення зустрічей на вищому рівні в якості власного зовнішньополітичного успіху. Канцлер Ангела Меркель розумно дистанціювалася від процесу - вона краще знає і розуміє Путіна, ніж її колеги. А сам Путін має намір обміняти схильність Зеленського і Макрона до швидких ефектів на конкретний результат, чергового разу переграти своїх недосвідчених і екзальтованих супротивників. І може спробувати домогтися свого за простою схемою, яка вже була застосована з обміном.
Буде розігруватися конструктивність, демонструватися готовність, а на останньому етапі, коли вже призначать дату саміту і почнеться підготовка до зустрічі, з'явиться нова, абсолютно нездійсненна і образлива умова, відмова від якої призведе до зриву заходу. А сам саміт буде вже на той час розпропагандований як реальна можливість завершити війну і домовитися по Донбасу. І Зеленський виявиться рівно в тій же нестерпній ситуації, в якій він опинився через обмін полонених, коли спливло справжнє бажання Путіна - роздобути Володимира Цемаха і приховати інформацію про знищення "Боїнга".
При цьому Зеленському ще пощастить, якщо він виявиться в пастці один. Тоді йому вдасться вибратися - так, шляхом репутаційних втрат, але є шанс, що прихильники українського президента в самій Україні просто нічого не зрозуміють і повірять в якусь гарну офіційну версію відмови від зустрічі. Це якщо Зеленський не піде на умови Путіна. Якщо піде і ці умови будуть капітулянтськими, тоді може визріти зовсім інша ситуація, тоді буде не до прихильників.
Але додатковим фактором, який може змусити Зеленського погодитися з вимогами Кремля, може бути ситуація, коли український президент виявиться в пастці не один, а разом з Макроном - власне, для цього Кремль буде докладати додаткових зусиль. У цьому випадку вже Макрон стане тиснути на українського президента, щоб врятувати свій авторитет.
І вибратися з пастки в цьому випадку Зеленський зможе тільки за допомогою підтримки американців, які не сильно поспішають поки що цю підтримку надавати і розсудливості Меркель. Але все це буде потім.
А поки що в Берліні починаються консультації, в яких Владислав Сурков буде доводити власні можливості впливу на російського президента і рішення проблем Донбасу - теж, до речі, додатковий фактор, який може ускладнити будь-який діалог".
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...