Путін перетинає червоні лінії: Росія і Захід вислали 140 дипломатів за тиждень

Відносини Росії і Заходу продовжують котитися по спіралі вниз в пошуках «дна» холодної войни. Десь за тиждень Москва і західні країни взаємно вислали більше 140 дипломатів і співробітників посольств, побивши рекорд шпигунських воєн часів Маргарет Тетчер і Рональда Рейгана, зазначають Патріоти України.
15 квітня США в рамках пакету санкцій за втручання у вибори, хімічну зброю і кібератаку Solarwind оголосили персонами нон-грата 10 співробітників російського посольства, які, за даними Вашингтона, мали зв'язки зі спецслужбами. У той же день Штати підтримала Польща, яка оголосила про висилку трьох російських дипломатів.
16 квітня російський МЗС оголосив, що висилає 10 дипломатів США, денонсує угоду про вільне пересування диппрацівників і настійно рекомендує виїхати з Москви американському послу Джону Саллівану.
17 квітня про висилку 18 російських дипломатів оголосила Чехія. Прем'єр-міністр Андрій Бабіш повідомив, що уряд має докази причетності російської розвідки до вибуху на складі боєприпасів в Врбетіце в 2014 році, жертвами якого стали двоє чеських громадян.
Росіянам дали 48 годин, щоб покинути Прагу. Російський МЗС у той же день оголосив про висилку 20 дипломатів Чехії і дав їм на збори всього добу. Через два дні, 19 квітня, квиток на виліт з Москви веліли купувати двом дипломатам Болгарії. Це рішення стало відповіддю на висилку російських диппрацівників - в цілому 8 осіб за останні півтора року.
Тим часом МЗС Чехії заявив, що робота посольства паралізована і 21 квітня виставив ультиматум: або Москва дозволяє всім висланим повернутися, або штат посольства в Празі, роздутий ще з часів СРСР, буде урізаний в 4 рази.
Росія проігнорувала вимоги, і 22 квітня Чехія оголосила персонами нон-грата 81 людину - 35 дипломатів і 46 адміністративно-технічних працівників. Вигнання росіян з Чехії стало найбільшою разовою висилкою дипломатів з однієї країни з 1986 року, коли Рональд Рейган відправив у Москву десятки співробітників радянського посольства.
Росія відповіла висилкою 20 дипломатів і адміністративних працівників, а також зажадала звільнити з посольства 91 росіянина. Загальний штат дипмісії скоротився на 111 чоловік. В той же день в знак солідарності з Чехією Словаччина вислала трьох російських дипломатів, Латвія - двох, Естонія і Литва по одному.
МЗС Росії вирішив вислати п'ять польських дипломатів (у відповідь на висилку росіян тижнем раніше) і порадив готувати валізи прибалтам в посольствах в Москві. «Дипломатична війна явище далеко не нове, але її масштаби зараз, звичайно, вражають. Такого не було навіть перед Другою світовою війною або в роки холодної війни», - каже завкафедрою міжнародних організацій і світових політичних процесів факультету світової політики МДУ Андрій Сидоров.

Захарова у люті: Twitter заморозив офіційний акаунт МЗС Росії англійською мовою

вівторок, 9 серпень 2022, 22:40

Офіційний англомовний обліковий запис міністерства закордонних справ Російської Федерації на Twitter заморожений на невизначений період. Причиною стала чергова брехня та вигадки хворої уяви в публікаціях. Про це повідомили в самому МЗС, щиро обурюючись...

Викладала в школі предмет "Я люблю Україну": На Сумщині суд виніс вирок вчительці-колаборантці

вівторок, 9 серпень 2022, 22:29

У місті Глухові Сумської області суд виніс обвинувачення завідувачці навчального закладу, яка на початку повномасштабного російського вторгнення виправдовувала дії окупантів та визнавала їх правомірними. До цього жінка викладала предмет "Я люблю Україн...