Путін перетинає червоні лінії: Росія і Захід вислали 140 дипломатів за тиждень

Відносини Росії і Заходу продовжують котитися по спіралі вниз в пошуках «дна» холодної войни. Десь за тиждень Москва і західні країни взаємно вислали більше 140 дипломатів і співробітників посольств, побивши рекорд шпигунських воєн часів Маргарет Тетчер і Рональда Рейгана, зазначають Патріоти України.
15 квітня США в рамках пакету санкцій за втручання у вибори, хімічну зброю і кібератаку Solarwind оголосили персонами нон-грата 10 співробітників російського посольства, які, за даними Вашингтона, мали зв'язки зі спецслужбами. У той же день Штати підтримала Польща, яка оголосила про висилку трьох російських дипломатів.
16 квітня російський МЗС оголосив, що висилає 10 дипломатів США, денонсує угоду про вільне пересування диппрацівників і настійно рекомендує виїхати з Москви американському послу Джону Саллівану.
17 квітня про висилку 18 російських дипломатів оголосила Чехія. Прем'єр-міністр Андрій Бабіш повідомив, що уряд має докази причетності російської розвідки до вибуху на складі боєприпасів в Врбетіце в 2014 році, жертвами якого стали двоє чеських громадян.
Росіянам дали 48 годин, щоб покинути Прагу. Російський МЗС у той же день оголосив про висилку 20 дипломатів Чехії і дав їм на збори всього добу. Через два дні, 19 квітня, квиток на виліт з Москви веліли купувати двом дипломатам Болгарії. Це рішення стало відповіддю на висилку російських диппрацівників - в цілому 8 осіб за останні півтора року.
Тим часом МЗС Чехії заявив, що робота посольства паралізована і 21 квітня виставив ультиматум: або Москва дозволяє всім висланим повернутися, або штат посольства в Празі, роздутий ще з часів СРСР, буде урізаний в 4 рази.
Росія проігнорувала вимоги, і 22 квітня Чехія оголосила персонами нон-грата 81 людину - 35 дипломатів і 46 адміністративно-технічних працівників. Вигнання росіян з Чехії стало найбільшою разовою висилкою дипломатів з однієї країни з 1986 року, коли Рональд Рейган відправив у Москву десятки співробітників радянського посольства.
Росія відповіла висилкою 20 дипломатів і адміністративних працівників, а також зажадала звільнити з посольства 91 росіянина. Загальний штат дипмісії скоротився на 111 чоловік. В той же день в знак солідарності з Чехією Словаччина вислала трьох російських дипломатів, Латвія - двох, Естонія і Литва по одному.
МЗС Росії вирішив вислати п'ять польських дипломатів (у відповідь на висилку росіян тижнем раніше) і порадив готувати валізи прибалтам в посольствах в Москві. «Дипломатична війна явище далеко не нове, але її масштаби зараз, звичайно, вражають. Такого не було навіть перед Другою світовою війною або в роки холодної війни», - каже завкафедрою міжнародних організацій і світових політичних процесів факультету світової політики МДУ Андрій Сидоров.

"Відносини людини зі смертю – дуже цікава тема": Скандальна нардепка заявила, що підготувала законопроєкт про евтаназію (відео)

середа, 20 жовтень 2021, 19:15

Скандальна народна депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова сказала, що підготувала проєкт закону про евтаназію, але поки його не вносить на розгляд у парламент. За її словами, тему евтаназії активно обговорюють у Європі. Про це політикиня розпов...

Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ: чому Україні важлива робота місії на Донбасі.

середа, 20 жовтень 2021, 17:49

В умовах блокування роботи місії ми фактично позбавлені можливості отримання об'єктивної інформації щодо переміщення регулярних підрозділів збройних сил Росії на окуповану територію. Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ на Донбасі: чому Україні важлів...