"Путін планував наступ на Суми": Зеленський розповів про втрати окупантів та яку територію на Курщині зараз контролюють ЗСУ

На сьогодні загроза наступу російськх військ на місто Суми не спостерігається. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", передають Патріоти України.

За його словами, українські військові змогли усунути російську загрозу. "Завдяки нашим діям зараз немає жодної загрози, що Росія розпочне нову офензиву на нашу територію проти міста Суми, як це було у травні, коли Путін розпочав наступ проти нашого міста Харкова", - сказав глава держави.

Президент додав, що також спостерігаються зміни у загальній ситуації у війні. Крім того, Зеленський озвучив втрати РФ за місяць наступу ЗСУ в Курській області. Російські війська протягом першого місяця українського наступу втратили на території Курської області приблизно 6 тисяч солдатів убитими та пораненими.

Президент наголосив, що ЗСУ вдалося перевернути гру. "І витискаємо війну на територію РФ завдяки нашому контрнаступу. Сьогодні ми контролюємо територію в понад 1300 квадратних кілометрів у Курській області. Це включає зокрема понад сотню населених пунктів", - додав він.

Україна продовжуватиме робити усе, щоб наблизити завершення війни. Це має статися цієї осені. "Давайте зробимо так, щоб ця осінь стала часом, коли закінчиться російська агресія. В такий спосіб, який відновить надійний міжнародний безпековий порядок. Ми повинні зробити це", – наголосив український лідер.

Британці першими у Європі поспішають озброїтися лазером: Як просуваються справи з DragonFire, який вже обіцяли Україні

п’ятниця, 26 червень 2026, 16:04

Лазерну систему DragonFire планують встановити на есмінці Королівських ВМС до кінця 2027 року. Велика Британія продовжує роботи над своїм бойовим лазером під назвою DragonFire, і зараз одразу три компанії працюють над тим, щоб з’ясувати, як можна зменш...

Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...