Путін показує "кузькину мать": Чому Росія не зможе постійно тримати в Білорусі ядерну зброю, - Гончар

Ракети "Іскандер" зі звичайною бойовою частиною вже є на території Білорусі. При цьому країна-окупант РФ в Калінінградській області також тримає дивізіони "Іскандерів", які можуть нести ядерну бойову частину, розповів президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт з питань енергетики Михайло Гончар, передають Патріоти України.

"Тому принципово розміщення такої зброї на території Білорусі не має сенсу, Калінінградська область в цьому плані більш "комфортна" щодо тих цілей, які можуть бути уражені Росією в європейських країнах-членах НАТО", - пояснив він в інтерв'ю Главреду.

Експерт вважає, що на такий крок Кремль пішов для додаткових пропагандистських впливів як на внутрішню аудиторію РФ і Білорусі, так і на зовнішню, щоб в черговий раз показати "кузькину мать" Заходу.

Водночас він каже, що РФ не зможе розмістити в Білорусі "Іскандери" з ядерною бойовою частиною на постійній основі, бо для цього треба створити певну ракетно-технічну базу для їх обслуговування.

"Але цього вони не зроблять, тому що Білорусь з усіх боків оточена країнами НАТО. Навіть якщо умовно незалежна Білорусь припинила б своє існування і стала б частиною Західного федерального округу РФ <...> Але такі дії будуть мати більше демонстраційний характер. Тому що комплекси "Іскандер" мобільні - це не міжконтинентальні балістичні ракети, які базуються в шахтних пускових установках, які не можна нікуди перемістити", — додав Гончар.

"У наших Збройних сил відкривається простір": Окупанти розповіли, чому підрив ГЕС для них дуже вигідний

середа, 7 червень 2023, 13:15

Російська армія отримала військово-тактичну перевагу завдяки руйнуванню греблі Каховської ГЕС, заявив голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо. Про це він заявив в інтерв'ю російським пропагандистам, передають Патріоти Укра...

"Маємо просування на різних ділянках": ЗСУ перейшли в наступ на Бахмутському напрямку, - Ганна Маляр

середа, 7 червень 2023, 12:53

Епіцентром бойових дій залишається схід. На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передають Патріоти України. «За добу, що минула, маємо просування на різних діл...