Путін прорахувався і сподівається на виснаження України у війні, - аналітик

Війна в Україні, яку розпочала Росія - найбільший у Європі конфлікт за кілька десятків років - стала великою гуманітарною катастрофою з безліччю руйнувань та жертв серед цивільного населення. Джек Вотлінг, англійський дослідник сухопутних війн, в інтервʼю Foreign Policy детально описує кроки ЗСУ, які дозволили здійснити успішний контрнаступ одночасно на два фронти, передають Патріоти України.

Експерт зауважує низький моральний дух російських солдат і їхню вразливість до шоку, що зіграло на руку українцям. Відновити ж бойовий дух росіянам буде дуже складно, вважає він. Росія не планувала тривалого конфлікту з Україною, а до швидкоплинного її війська морально були цілком готові.

Щодо ймовірності тактичного ядерного удару з боку РФ аналітик каже, що такий ризик був завжди, однак щільність розташування військ робить ЗСУ не дуже вигідною ціллю для такої зброї. З іншого боку, наслідки таких дій для РФ будуть дуже серйозними, про що Кремль знає.

Наступні кроки росіян залежатимуть від рішення Путіна, який, на думку Вотлінга, може спробувати затягнути конфлікт, сподіваючись на виснаження західної підтримки й розвал економіки України. Щодо переламного моменту війни — дослідник вважає, що це сталося ще в липні, коли США надали Україні далекобійну артилерію. Тепер ЗСУ вміло використовують її, щоб бити по забезпеченню і командуванню армії РФ.

Підіграє Путіну? "Не слід марнувати час": Ердоган заявив, що не погодить заяву Швеції до НАТО

середа, 1 лютий 2023, 14:28

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Анкара не схвалить заявки Швеції на вступ до НАТО. Мовляв, для Стокгольма закриті двері до Альянсу. Про це турецький лідер заяви, виступаючи на з'їзді своєї партії, пише Anadolu, передають Патріоти Ук...

Змінився до невпізнання: Прес-секретар Саакашвілі показала, як він зараз виглядає (фото)

середа, 1 лютий 2023, 13:43

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі проходить лікування в клініці "Вівамед", тому він дистанційно взяв участь в судовому засіданні у справі про відтермінування його вироку або звільнення, інформують Патріоти України. Як повідомляє "Грузія onlin...