"Путін ще не програв": Дуда вказав на загрози від РФ і пояснив, чому не варто сміятися з танків 60-х років

Путін наразі ще не програв війну. РФ значно переважає Україну в живій силі, а для російського диктатора людське життя нічого не означає. І можна як завгодно сміятись зі старих танків, якими воює російська армія, але кожен з них важить до 60 тонн і просто своєю масою чавить людей, незалежно від того, що він не сучасний. Про це сказав президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю гендиректору Dow Jones, видавцю The Wall Street Journal Альмару Латурі. Польський лідер вказав на загрози від Росії, передають Патріоти України.

"Сьогодні кажуть, що Володимир Путін програв війну, і його поразка полягає в тому, що Фінляндія приєдналася до НАТО... Пані та панове, Володимир Путін не програв жодної війни. Сподіваюся, що він програє. А наразі маємо ситуацію, коли російський каток тисне на Україну, щодня на фронті гинуть сотні людей, росіян понад 100 мільйонів, українців – менш як 40 мільйонів. Вже одна ця різниця показує, хто тут має перевагу. Для росіян людське життя нічого не означає, для українців кожне життя на вагу золота. Це інша культура", – наголосив президент Польщі.

Дуда також нагадав, що Росія є ядерною державою та має величезні склади зброї. "Росія – ядерна держава, у неї гігантські склади зброї – ну що, якщо посміятися, що вона викочує танки 1960-х років, бо кожен танк важить 50-60 т. Якщо він рушить – він розчавлює, незалежно від того, чи він сучасний", – сказав президент.

Президент Польщі наголосив, що лише тоді можна буде сказати, що Путін програв війну, коли російську армію відкинуть від міжнародно визнаних кордонів України. "Тоді ми скажемо, що вони нічого не отримали в результаті цієї війни, що їхній план поневолення України провалився, їхні імперські амбіції покарані, вони втратили сотні тисяч людей", – сказав він.

Однак сьогодні цього ще не можна сказати, і війна у розпалі. Росія все більше мобілізується, російська економіка переходить на воєнний режим. А Кремль своєю пропагандою зможе переконати росіян, що потрібно затягнути паски, і вони навіть голодними будуть пишатися тим, що "Росія велика", зазначив Дуда.

"Сьогодні наш спільний обов’язок як спільноти Заходу, частиною якої є й Польща – підтримка України", – наголосив Анджей Дуда. Президент Польщі також вказав на те, що зараз відроджується російський імперіалізм, і якщо не протистояти агресії Росії, то це матиме жахливі наслідки. Дуда нагадав, чим обернувся російський імперіалізм для Європи і для Польщі зокрема. Як за наказом Сталіна знищували польську інтелігенцію та вбивали польських полонених.

"Наші родини добре пам’ятають, що російський полон закінчується кулею в потилицю. Що росіяни розстрілюють полонених, як розстрілювали польських офіцерів у Катині, щоб убити польську інтелігенцію та ліквідувати польську націю. Вони вбили 20 тисяч поляків пострілом у потилицю в Катині, Медному, Харкові та ін. Це був наказ Сталіна. Усім відомо, що росіяни ґвалтують, грабують, знищують", – зазначив Дуда.

Анджей Дуда також нагадав уроки історії Німеччині та Франції та наголосив, що лише перемога України над Росією може гарантувати безпеку європейським країнам.

"Ми знаємо, що тільки перемога над Росією зробить нас безпечними – країни Балтії та Польщу в першу чергу, а також країни Західної Європи. Нагадую нашим сусідам-німцям, що росіяни були в Берліні. Я нагадую колегам із Франції, що росіяни також були в Парижі за часів Наполеона", – сказав президент Польщі.

Лукашенко веде свою гру: У Білорусі заявили, що Україна стягнула до їхнього кордону ударне угруповання військ у 112-114 тисяч, і пригрозили НАТО

четвер, 22 лютий 2024, 14:57

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що Україна нібито стягнула до кордону понад 110 тисяч військовослужбовців. За його словами, "ударне угруповання" перебуває поблизу білоруського кордону з листопада 2023 року, передають Патріоти України. Та...

Злочин не приховати: СБУ знайшла підтвердження того, що Росія обстрілює Україну ракетами з КНДР

четвер, 22 лютий 2024, 14:50

Служба безпеки України знайшла підтвердження того, що Росія запускає по нашій державі та вбиває українців ракетами з КНДР. Мова йде про балістичні ракети типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території Північної Кореї.Про це повідомили в прес...