"Путін скористався моментом": Аналітики пояснили кадрові ротації, які відбулися в Росії

Кадрові зміни в міністерстві оборони РФ почали відбуватися за тиждень до того, як диктатор Володимир Путін вирішив звільнити голову терористичного відомства Сергія Шойгу. Зокрема, у відставку подали заступники міністра оборони, які були причетні до корупційних скандалів.

Своєю чергою ватажок Кремля скористався звільненням Шойгу, щоб не оприлюднювати видиму причину такого рішення. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.

В ISW зазначили, що російський диктатор використав конституційну відставку міністрів після своєї "інавгурації" та подальшого призначення нових високопосадовців як зручний момент для звільнення Шойгу. Аналітики нагадали, що рік тому ватажок терористичної організації ПВК "Вагнер" Євген Пригожин намагався влаштувати "повстання" проти міноборони РФ. Однак саме зараз Путін вибрав слушний момент, щоб звільнити Шойгу без видимої необхідності усунення його від влади.

Також аналітики заявили, що рішення Путіна відсторонити Шойгу відчинило двері для відходу деяких прихильників Шойгу з міноборони, що, ймовірно, є одним із передбачуваних наслідків нещодавніх кадрових перестановок в уряді. Інсайдерські джерела заявили, що два заступники міністра оборони – Руслан Цаликов та Олексій Криворучко подали Шойгу заяви про відставку за тиждень до того, як Путін усунув голову терористичного відомства.

У РФ заявили, що Цаликов протягом багатьох років був "правою рукою Шойгу" і займався забезпеченням військ та управлінням інформаційної політики та інформаційної війни міноборони Росії. Криворучко також близький до Шойгу та курирував військово-технічну підтримку, розробку озброєнь, спеціальної техніки та виконання державного оборонного замовлення. При цьому Цаликов та Криворучко були причетні до корупційних скандалів. Російська влада нібито допитала Цаликова з приводу можливих звинувачень у корупції наприкінці квітня.

Крім того, нещодавно було усунуто заступника міністра оборони Тимура Іванова, який також є близьким союзником Шойгу. Цаликов і Криворучко, ймовірно, подали у відставку, сподіваючись отримати нові посади за межами міноборони, щоб уникнути кримінального переслідування за звинуваченнями, аналогічними звинуваченням Іванова.

Кремлівські пропагандисти висловили сподівання, що усунення Шойгу з посади міністра оборони та призначення Андрія Бєлоусова розв'язують бюрократичні проблеми у міністерстві оборони. Також в інформаційному просторі РФ намагаються розвіяти побоювання, що відсутність у Бєлоусова військового досвіду завадить йому ефективно виконувати обов'язки міністра оборони, а пропагандисти показують його компетентним менеджером, здатним викорінити корупцію.

Нова когорта держслужбовців покращує своє буття: На фоні комплексного підняття податків Кабмін підвищив оклади співробітникам Податкової служби удвічі

четвер, 18 липень 2024, 23:40

Критики "Слуги народу" все частіше звинувачують владу, що прийшла 2019 року на популістичних гаслах, у антисоціальній політиці. Кабінет Міністрів підвищив оклади співробітникам Державної податкової служби вдвічі, водночас дещо скоротив граничну чисельн...

У пакеті будуть гаубиці Caesar і танки: Франція готує військове підкріплення для ЗСУ

четвер, 18 липень 2024, 20:45

Франція готує новий пакет військової допомоги Україні. До нього, серед іншого, увійдуть гаубиці Caesar. Про це повідомляє France Info, передають Патріоти України. Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, Україна отримає 128 транспортних машин ...