На останньому засіданні Шанхайської організації співробітництва було зрозуміло, що лідери Центральної Азії вже значно менше поважають Росію, каже Весс Мітчелл, передають Патріоти України.
В інтересах США та союзників якнайшвидше перемогти Росію і зосередитися на потенційній загрозі з боку Китаю, який може отримати вигоду з наслідків війни у довгостроковій перспективі. Про це заявив колишній помічник держсекретаря США з європейських справ Весс Мітчелл в інтерв'ю PAP.
"За моєю оцінкою, США та наші союзники мають шанс отримати велику перевагу перед Росією та Китаєм, допомагаючи Україні виграти війну. На мою думку, бажаною стратегією було б спочатку остаточно перемогти Росію, а потім повністю зосередити свою увагу на Китаї", - каже Мітчелл, колишній співробітник адміністрації експрезидента США Дональда Трампа.
Він додає, що підтримка України у війні відповідає інтересам США з низки причин. "По-перше, таким чином Україна зміцнює своє стримування та зупиняє подальші атаки Росії. По-друге, росіяни на якийсь час слабшають в економічному та військовому відношенні, а європейці, якщо вони виконають свої зобов'язання, зміцнять свою оборону", - пояснює він.
За його оцінкою, згодом це дозволить спрямувати більшу частину зусиль на Азію, не переймаючись "іншим театром військових дій". Водночас Мітчелл погоджується з тими, хто каже, що США не можуть дозволити собі конкурувати на два фронти і повинні чуйно реагувати на загрозу з боку Китаю.
Відповідаючи на запитання, як війна в Україні може вплинути на розрахунки та інтереси Китаю, Мітчелл сказав, що хоча проблеми його союзника незручні для Пекіна в короткостроковій перспективі, Китай може виграти від неї в довгостроковій перспективі.
"У короткостроковій перспективі Путін став для Сі величезною проблемою. Пам'ятайте, що дипломатична стратегія Китаю полягала в тому, щоб показати себе у світі конструктивною силою. Над ним довго працювали, орієнтуючись на комерційні відносини. А тут у нас є хлопець, який нещодавно сидів поруч із президентом (Сі Цзіньпіном) у ложі пошани на Олімпіаді в Пекіні як його найкращий друг, а тепер загрожує ядерною війною, а його війська варварськи катують", — каже Мітчелл.
На його думку, зіграти на користь Пекіна, може залежність Росії від Китаю, яка зберігається. Він вказує, наприклад, на розширення російської газової інфраструктури у бік Китаю.
За його словами, ще однією перевагою стане посилення впливу Китаю на держави Центральної Азії, які й досі були союзниками Росії. "Вже на останньому засіданні Шанхайської організації співробітництва в Самарканді було зрозуміло, що лідери Центральної Азії вже значно менше поважають Росію. Що ж, за його оцінкою, цей вплив неминуче буде більшою мірою спрямований на Китай", — підсумував Мітчелл.
Президент США Дональд Трамп ризикує зробити «історичну помилку», якщо мирні переговори щодо України призведуть до того, що Америка визнає претензії РФ на Крим та інші окуповані українські території. Про це заявив уповноважений представник польського ур...
"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...