Ризик нападу на Україну з території Білорусії сьогодні становить приблизно 80%. У разі, якщо це трапиться, фронт розтягнеться по всьому кордону і постане питання, чи вистачить зброї нашим військам. Про це розповів український блогер, громадський діяч, офіцер ЗСУ та член експертної групи при головнокомандувачі Валерію Залужному Семен Кабакаєв у новому випуску спецпроєкту "Далебі: правду кажучи" шеф-редактора "Обозревателя" Ореста Сохара, передають Патріоти України.
Він наголосив, що ймовірність вступу у війну Білорусі ніколи не була низькою, оскільки на самопроголошеного лідера країни Олександра Лукашенка продовжує тиснути російський диктатор Володимир Путін, хоча той поки не може зважитися.
"Є така інформація з наших джерел, що Путін почав змушувати Лукашенка відправляти армію воювати з нами, то Лукашенко за допомогою соціальних служб і державних, і приватних робив опитування, чи готові військові та цивільні для мобілізації, для вторгнення в Україну і так далі. Там був дуже маленький відсоток згодних – до 10% людей, що готові на такі дії. Близько 90% сказали, що вони не готові, не хочуть і не будуть", – описав Кабакаєв ситуацію в Білорусі.
"І він з папірцями побіг до Путіна і сказав, що я готовий давати вам бази, ракети, снаряди, боєприпаси, аеродроми, місця для проживання, але своїх людей дати не можу, бо потім же ці військові мої проти мене повернуться зі зброєю, і опозиція цим скористається, і мене дуже швиденько тут скинуть. І вирішили не давати для цього приводу", – зазначив військовий.
Водночас він зауважив, що це нібито змогло переконати Путіна, але, як бачимо, всі ресурси білорусів використовуються. А переконання генералів на вступ у війну є наразі питанням часу та шантажу.
"Ми ж розуміємо, що це може Путін може поставити питання ребром: або ти наступаєш на територію України, або ми тебе тут, умовно, вб’ємо. Я можу бути впевнений у такій розмові. Тому Лукашенко намагається до останнього це якось відтягти. Чи в нього це вийде – я не знаю. Я не впевнений", – зазначив Кабакаєв.
Попри те, що білоруська армія малочисленна – до 10 тисяч осіб – її наступ загрожує насамперед розширенням фронту по довжині кордону України.
"Чим це загрожує для нас? Для нас це велика проблема в тому, що, по-перше, розтягнеться фронт, по-друге, не для всіх вистачить мішків ховати їх і передавати назад у Білорусь. Це є великою проблемою. Це стало зрозуміло з росіянами. Ну скільки там було росіян? 50 тисяч мішків треба, ну а тут ще трошки залишилось", – наголосив експерт.
За його словами, Білорусь сьогодні є для України проблемою, такою самою, як і Росія, однак важко спрогнозувати, наскільки великим буде її військовий контингент.
"Там уже почнуться "відмовники". Люди тікатимуть з армії десь у поля, в села, до якихось родичів, аби не воювати, а підуть люди, які будуть воювати і які будуть приходити і здаватися в полон, щоб не померти, але буде якась частина людей, яка захоче нас знищити. У частини, яка лишиться живою, гайки в голові поскручуються. Вони будуть нас намагатися вбити так само, як і росіяни. Тут важко прогнозувати, Оресте, в якому відсотку ця армія буде боєздатною. Але те, що вони зможуть її використати, то це буде 100 відсотків", – впевнений Кабакаєв.
Для України ж, за його словами, основне питання у такому разі постане навіть не у кількості військ, а в озброєнні. "Ось чи буде в нас достатньо зброї, щоб втримати наступ з того чи іншого напрямку – оце є ключовим питанням, яке будемо вирішувати. Чи отримаємо ми зброю, чи підемо ми в контрнаступ, чи зможемо ми давати відсіч, чи буде чим давати відсіч з боку Білорусі, яка це буде ситуація", – зазначив військовий, додавши, що як відбуватиметься можливий наступ, наразі важко сказати.
"Але, підсумовуючи, можу сказати, що Білорусь – така сама загроза, як Росія. Є ймовірність, що це буде наступ по всій лінії кордону з Україною", – наголосив Кабакаєв.
На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...