Путін уже приготував "зимовий сценарій" для України та Європи, зараз це його головна зброя, - Кучеренко

На Україну чекає дуже складна зима. Ворог може завдати ударів по інфраструктурі - по ТЕС та ТЕЦ, газорозподільчих вузлах, залізничних станціях із вугіллям. Утім, катастрофи не буде, буде важко, але Україна пройде опалювальний період. Про це "Обозревателю" розповів народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко. За його словами, можливо, уряд попросить українців узимку зменшити споживання електроенергії, передають Патріоти України.

"У мене немає сумнівів, що для Путіна ця зима і зимовий сценарій для України та Європи – це головна його зброя. Ми бачимо, що на фронті в нього вже ступор, зараз ми активізуємось. Вони в Магадані та Красноярську знімали ролики, лякають Європу і нас морозами. Тому немає сумнівів, що цей зимовий сценарій заготовлений. Він не тільки енергетичний і технічний, він ще соціально-політичний, бо перше, чого хоче досягнути Путін: щоб у холоді, без світла, без тепла українці обурилися і вийшли на вулицю вимагати миру будь-якою ціною, як я розумію. Його сценарій очевидний", – говорить Кучеренко.

Депутат також оцінив суто економічні ризики проходження опалювального сезону. Мова про те, чи вистачить нам газу.

"В Україні відбулися дуже кардинальні зміни у споживанні, воно впало відсотків на 40 у середньому по газу і по електроенергії. Чому? Багато побутових споживачів емігрували. Друге – це падіння виробництва, великі заводи у Маріуполі споживали 1,5 млрд кубів газу на рік. Це 8 відсотків усього споживання. Тому це грає сьогодні нам на руку в плані зими, хоча економічно це дуже невигідно", – зазначив Кучеренко.

За його оцінкою, найгірший сценарій – якщо Запорізька атомна станція не буде працювати на енергосистему України.

"Чому це дуже поганий, але ймовірний, реалістичний сценарій? Тому що коли почнуться холоди, заморозки, ми з профіцитної енергодержави перетворимось на дефіцитну, тобто експорту електроенергії не буде, а це дуже важливо. Тому що експорт нашої електроенергії стабільно нарощувався. У Європі вже великі ціни на електроенергію. Саме експорт через державну компанію "Укренерго" дає можливість не підвищувати тарифи на електроенергію для нас. Бо там задорого в нас купують, і цього вистачає, щоб покрити збитки всіх енергокомпаній в Україні", – сказав нардеп.

Він не відкидає, що Україна слідом за країнами Європи буде змушена просити громадян зменшити споживання електроенергії взимку.

"Якщо вся Європа сьогодні готує своє населення до скорочення споживання на 15%, не тільки населення, а й бізнес, комерцію, бюджетників. У цій ситуації уряд буде зобов’язаний разом із місцевою владою робити якийсь сценарій "Прикрути". Інша річ, що це треба спокійно пояснювати людям. Це ж не означає сидіти в холоді. Це означає гасити світло і не витрачати зайві кіловати, бо це в когось забирає і потім не вистачить", – резюмував Кучеренко.

"Манекени солдатів допомагали нищити окупантів": Захисник розповів про хитрощі в боротьбі з ворогом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 15:56

Сьогодні, 29 вересня, о 20:30 на телеканалі "1+1 Україна" відбудеться премʼєра авторського документального проєкту Дмитра Комарова "Рік. Харківщина", який буде складатись з п’яти фільмів. Нова документальна робота журналіста присвячена річниці деокупац...

"Турбується про вступ України в ЄС": МЗС висміяло чергову скандальну заяву Орбана

п’ятниця, 29 вересень 2023, 15:49

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан "турбується" про майбутнє України в Європейському союзі. Заявив про "довгі та важкі питання" на які нібито необхідно дати відповідь перед початком переговорів щодо інтеграції. На його заяву 29 вересня відреагував р...