Путін з Гунляєвим зробили раніше неможливе: Представники УПЦ та ПЦУ підписали "декларацію порозуміння"

Священннослужителі ПЦУ та УПЦ підписали декларацію про взаєморозуміння, закликавши ієрархів до офіційного діалог, передають Патріоти України.

У Декларації духовенство засудило війну, яку розв'язала путінська Росія проти суверенного народу України. Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви погодили "декларацію порозуміння", в якій наголосили на єдності поглядів у засудженні війни Росії проти України та закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ та ПЦУ. Про це у середу, 6 липня, повідомляє ethos.org.ua.

Текст декларації опублікував священик ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

"Наголошуємо, що у міжконфесійних відносинах у сучасності ми бачимо єдність поглядів у засудженні війни, яку розв'язала путінська Росія проти суверенного народу України; у засудженні деструктивної позиції Московської патріархії, яка, нехтуючи Заповідями Божими, перетворилася на "прислугу" путінського режиму та благословляє на кровопролиття", - йдеться у документі.

Також священнослужителі задекларували розуміння "необхідності єдності українського православ'я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення".

Зокрема, вони наголосили, що розуміють необхідність об'єднання для захисту України; єдності українського православ'я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення; відмови від агресії, стереотипів, упередженості та мови ультиматумів і ворожнечі у спілкуванні один з одним та у публічному просторі; відмова від неканонічної практики перехрещення.

Нагадаємо, 27 травня Собор УПЦ МП ухвалив рішення про повну незалежність. Собор також висловив незгоду з позицією патріарха Московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні.

Окупантам вже нічим прикритись з повітря: Авіація ЗСУ 11 разів вдарила по позиціях ворога на півдні

субота, 20 серпень 2022, 7:58

Повітряні сили України 11 разів вдарили по позиціях армії РФ на півдні України. Про це повідомляє Оперативне командування Південь. Зазначається, що ударів було завдано по позиціях ворога в районах Олександрівки, Благодатного, Великопілля, Новопетрівки,...

На ворога чекають "сюрпризи": У новому пакеті допомоги США вперше передадуть дрони Scan Eagle, які підсилять українську розвідку

субота, 20 серпень 2022, 7:50

Україна вперше отримає від Сполучених Штатів Америки дрони Scan Eagle. Ці БПЛА увійшли в новий пакет військової допомоги загальною сумою 775 мільйонів доларів, який надійде протягом двох тижнів. Про це повідомив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. ...