Путін закликав натиснути на Зеленського: Опубліковано стенограму розмови президентів РФ та Франції напередодні вторгнення 24 лютого

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ до України президент Франції Еммануель Макрон провів чергову телефонну розмову із російським диктатором Володимиром Путіним. Під час неї президент РФ закликав натиснути на українського лідера Володимира Зеленського, передають Патріоти України.

Путін хотів, аби Україна почала прямі перемовини з бойовиками "Л/ДНР". Стенограму розмови, яка відбулася 20 лютого, оприлюднили видання AFP та Le Temps.

"Еммануелю, я не розумію, в чому ваша проблема із сепаратистами. Принаймні вони зробили все необхідне, на нашу вимогу, щоб розпочати конструктивний діалог з українською владою", – казав Путін.

У відповідь на це Макрон нагадав, що Мінські угоди є діалогом між Україною та Росією, а не між Україною та "Л/ДНР".

"У цьому контексті не передбачалося, що основою обговорення стане документ, наданий сепаратистами. Отож коли ваш переговорник намагається змусити українців обговорювати сепаратистську "дорожню карту", він виявляє неповагу до Мінських угод. Сепаратисти – не ті, хто вноситиме пропозиції щодо [зміни] українських законів", – сказав президент Франції.

Макрон тоді запропонував провести зустріч у рамках робочої групи ТКГ та нагадав, що "останні кілька днів сепаратисти не висловлювали бажання вступати в цю дискусію". Проте він пообіцяв, що вимагатиме від Зеленського влашутвати цю зустріч вже наступного дня.

Далі діалог звучав так:

Путін: "Давайте домовимося, як тільки ми закінчимо нашу розмову, я вивчу ці пропозиції (України на переговорах щодо миру на Донбасі – Ред.). Але від початку треба було тиснути на українців, тільки ніхто не хотів цього робити".

Макрон: "Ну ні, я роблю все можливе, щоби підштовхнути їх, ви добре це знаєте".

Путін: "Знаю, але, на жаль, це неефективно".

Радіаційне ураження внаслідок аварії на ЗАЕС можуть отримати близько мільйона людей, і не лише в Україні, - експерт

п’ятниця, 12 серпень 2022, 15:30

У випадку спровокованої російськими терористами аварії на Запорізькій атомній енергостанції радіація забруднить територію площею 2 млн км кв. При цьому ураження різного ступеня отримають понад мільйон людей, і не лише в Україні. Про це розповіла голова...

Земля бетоном: ЗСУ ліквідували ватажка "ДНР" і засновника російської весни-2014 у Горловці Крикуленка

п’ятниця, 12 серпень 2022, 15:24

ЗСУ ліквідували ватажка "ДНР", який був засновником "російської весни-2014" у Горловці Донецької області Юрія Крикуленка. Про це повідомляє видання Gorlovka.ua, передають Патріоти України. За даними видання, українська артилерія високоточним ударом влу...