Путін залишиться без грошей на війну: Відомий аналітик спрогнозував швидкий крах економіки РФ та назвав причину

Президент РФ Володимир Путін втратить можливість фінансувати війну внаслідок енергетичного переходу, що спостерігається у всьому світі. Навіть Китай, який може стати для Росії заміною ринку збуту нафти, переходить на електромашини. Вже в найближчому майбутньому російські енергоресурси втратять свою цінність, передають Патріоти України.

Про це у своїй статті для The National Interest написав Уейн Арден, співзасновник Arden & Bassam Partners, що спеціалізується на банківських та фінансових ринках. У відповідь на вторгнення Росії Сполучені Штати заборонили імпорт російської нафти, вугілля та зрідженого природного газу (ЗПГ). Велика Британія припинить імпорт російської нафти до кінця року, нагадує експерт. ЄС також заборонив до кінця року російський імпорт вугілля та 90% усієї суднової нафти. План REPowerEU на 300 млрд євро покликаний усунути залежність ЄС від російської енергії.

Росія продає індійським покупцям нафту, яку раніше продавала на європейських ринках, і, як і раніше, експортує природний газ до Європи та на більшість інших ринків трубопроводами. Оскільки Європа купує менше російського газу, Росія розширить свої можливості щодо доставки ЗПГ, щоб залучити нових клієнтів в інших країнах, що зрештою пом'якшить будь-яке падіння попиту в Європі.

"Однак незабаром Росія зіткнеться з безжальним ворогом, який не вестиме переговори, ні поважатиме міжнародні кордони: енергетичний перехід. У міру того, як світ відмовлятиметься від нафти, вугілля і, зрештою, природного газу, Росія втратить можливість фінансувати свої збройні сили та підтримувати прийнятний рівень життя свого народу", – йдеться в публікації.

На транспорт припадає майже дві третини світового споживання нафти. За даними Обсерваторії економічної складності (з використанням даних до пандемії за 2019 рік), російський експорт нафти, сирої та очищеної становив 47% від її загального обсягу експорту у розмірі 416 млрд дол. Експорт нафти до ЄС, Великої Британії, США, Японії та Південної Кореї становив понад 30% від загального обсягу експорту, або 127 млрд дол. Загалом на сім демократичних країн – Нідерланди, США, Німеччину, Італію, Південну Корею, Польщу та Фінляндію – припадав 21% усього російського експорту, що перевищує 87 млрд дол. Наприклад, Росія експортувала до Нідерландів більше нафти (33 млрд дол.), ніж будь-яка інша країна, крім Китаю (34 млрд дол.).

Європа прийняла електромобілі за останні кілька років. За даними Європейської асоціації автовиробників, автомобілі з модулями, що підключаються, становили 18% частки ринку ЄС 2021 року, що на 71% більше, ніж 2020 року. У Нідерландах автомобілі з модулями, що підключаються, досягли 30% частки ринку. ЄС має намір заборонити продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) з 2035 року.

Найбільше у Польщі, Німеччині та Чехії: Скільки в Європі зараз зареєстрованих біженців з України

неділя, 2 жовтень 2022, 14:52

Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в Європі досягла майже 4,2 мільйона. Про це повідомило управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) на своєму сайті, передають Патріоти України. Зазначається, що, станом н...

Як жителі чергового звільненого селища на Харківщині зустрічали українських військових (відео)

неділя, 2 жовтень 2022, 14:14

У звільненій від окупантів Ківшарівці Харківської області місцеві зустрічають українських військових з державними прапорами у руках. Найпершими назустріч героям вибігли діти. Селище було деокуповане 28 вересня. Зворушливе відео зустрічі з'явилося у мер...