
У небі над Скандинавією та європейською Арктикою виявлено хмару з незначним рівнем радіоактивності, яка, ймовірно, прийшла із заходу Росії, передають Патріоти України.
Глобальна мережа радіаційного та сейсмічного моніторингу на півночі Європи протягом червня фіксувала незначні рівні радіонукліда йод-131. Ймовірним джерелом ізотопів фахівці називають район, що включає Балтійське море, країни Скандинавії, а також частина заходу Росії в районі Санкт-Петербурга.
"Зараз неможливо сказати, що могло стати джерелом для підвищених рівнів", - йдеться в заяві Шведської управління радіаційної безпеки, в якій підкреслюється, що рівні радіації низькі і не становлять небезпеки для людей або довкілля.
Тим часом в Національному інституті охорони здоров'я та навколишнього середовища Нідерландів (RIVM), проаналізувавши дані зі Скандинавії, прийшли до висновку, що радіонукліди прийшли з боку Заходу Росії.
На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...