Путін знову змінив командувачів "західного угруповання військ": в ISW розповіли, навіщо це диктатору

Аналітики американського Інституту дослідження війни повідомляють, що у західному військовому окрузі Міноборони Російської Федерації призначено нового командувача, передають Патріоти України.

Зазначається, що ним став генерал-лейтенанта Романа Бердникова, який замінив на цій посаді Олександра Журавльова. Завдяки таким кадровим змінам президент-диктатор Володимир Путін намагається перекласти вину за нещодавні невдачі російських військових у Харківській області. Про це йдеться у свіжому звіті ISW.

Російські підрозділи західного військового округу протягом останніх кількох місяців переважно діяли на північному сході Харківської області. Втім, робили це без чітко визначеного командувача, наголошують аналітики. Журавльова не було видно деяку годину, а Путін за дві тижні змінив двох командувачів "західного угруповання військ".

Експерти ISW припустили, ймовірно, Путін робить кадрові перестановки через невдоволення втратами РФ у Харківській області та Лимані на Донеччині. Крім того, це також може бути спробою захистити генерал-полковника Олександра Лапіна, командувача центрального військового округу від критики за нещодавні російські невдачі у Лимані.

В ISW зазначають, що таким чином очільник Кремля може спробувати перекласти на новоназначеного Бердникова вину за майбутні російські втрати у Харківській та, можливо, Луганській областях.

"Не Росії розповідати, хто занурив Молдову в пітьму": В Кишиневі жорстко відповіли Маші Лавровій

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:26

Міністерство закордонних справ Молдови різко відповіло на твердження офіційної представниці російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової про те, що відключення електроенергії в країні є виною Кишинева. Про це йдеться в коментарі речника М...

ЄС домовився про обмеження ціни на російську нафту - Reuters

четвер, 1 грудень 2022, 23:52

Країни Європейського Союзу в четвер увечері досягли попередньої згоди щодо запровадження граничної ціни на російську нафту: вона попервах становитиме 60 доларів за барель і буде переглядатися кожні два місяці так, аби бути нижчою за ринкову. Про це йде...