Президент РФ Володимир Путін закріпив російських військових на ЗАЕС, оскільки не побачив жорсткої реакції світової спільноти. Про це повідомив радник керівника офісу президента Михайло Подоляк на YouTube-каналі Юлії Латиніної, передають Патріоти України.
"У таких історіях, коли він (Путін - ред.) вже зайшов за "червону лінію", коли він вже спробував шантажувати, він продовжує далі дивитися, як це буде працювати", - додав радник глави ОП.
За його словами, близько місяця тому почалася активна інформаційна робота щодо ризиків, які генерує російська армія на ЗАЕС. Тоді МАГАТЕ і політики заявили про необхідність демілітаризації зони навколо станції. Подоляк зазначив, що, бачачи це, Путін вирішив пригальмувати ситуацію, щоб світова спільнота "охолола".
"Пар вийшов, заяви зробили, в тому числі і ООН. Зараз він зробив вигляд, що знехотя дозволив місії їхати через територію України, при цьому з місією почали активно працювати. Місія перебуває в напівшоковому стані, а коли приїжджає - навколо озброєні люди і журналісти", - зазначив він.
На думку Подоляка, санкції проти "Росатому" могли б пом'якшити дії Путіна щодо ЗАЕС. "Первинне напруження почало стихати. Відповідно він подумав: "Все, відмінно, далі залишаюся", зафіксувався і чекає... Якщо він не отримує дійсно істотного збитку... Якби "Росатому" заборонили працювати з іншими країнами і з точки зору спорудження нових атомних об'єктів, і продажу ядерного палива, і обслуговування станцій. Тоді його позиція була б набагато м'якше", - підсумував він.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...