Путіну такий план на руку? На Заході заговорили про виграш Україною війни без повернення територій

Деякі неназвані чиновники з уряду США нібито вважають, що Україні не потрібно звільняти окуповані Росією землі та людей, щоб виграти війну. Такі наративи звучать незважаючи на нещодавні чіткі заяви диктатора Путіна про те, що він не піде на припинення вогню за жодних умов, окрім капітуляції Києва, передають Патріоти України.

Не викликає жодного сумніву, що лідер країни-агресора не відмовиться від своїх цілей повного знищення всієї української держави, а не лише земель, які нині захопили його війська. На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), розповівши про підступ, який криється в подібних висловлюваннях.

Невідомо, з чиїх вуст пролунали ці заклики, але газета New York Times (NYT) 9 липня повідомила, що так вважають "анонімні офіційні особи з американського уряду". За їхніми словами, "навіть без формального повернення своїх територій" Україна все одно може вийти переможцем у війні", зблизившись із НАТО та Європою.

У зведенні ISW зазначили, що ця їхня оцінка ґрунтується на кількох помилкових припущеннях. Насамперед на думці, що членство України в НАТО чи Європейському Союзі (ЄС) гарантоване. Хоча насправді його не слід сприймати як даність під час обговорення майбутньої української безпеки. Також ця оцінка ґрунтується на припущенні, що втрата земель, які захопила Росія, та цивільного населення України, що перебуває під російською окупацією, нібито не поставить під загрозу майбутню економічну життєздатність країни та її здатність захищатись від наступних російських атак. Це теж не відповідає дійсності.

"Території, які окупує Росія, економічно і стратегічно необхідні Україні, і їх окупація, що триває, позбавить її економічних ресурсів і стратегічно важливих земель. Сам Путін заявив, що Росія не буде задовольнятися закінченням війни в тому вигляді, в якому вона веде її зараз, і прямо закликав до виведення українських військ із неокупованих частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей як "попередню умову" для будь-якого роду "мирних" переговорів", – наголосили аналітики.

Вони додали, що тимчасово окуповані райони цих українських регіонів включають, серед іншого, великі міста Херсон і Запоріжжя. А російський диктатор постійно представляє війну як боротьбу проти НАТО і повторює свою наполегливу вимогу, щоб Україна "змінила свою конституцію" та формально відмовилася від будь-яких прагнень до вступу в Альянс.

Отже, немає жодних підстав вважати, що РФ погодиться навіть на вдаване припинення вогню, яке наблизить Україну до НАТО. Зрештою, це припущення "західних політиків" ґрунтується на помилковій думці, що російська агресія "завершиться" із закінченням війни на кремлівських умовах.

"Навпаки, договірне припинення вогню на російських умовах дасть ЗС РФ час на відпочинок і відновлення, ймовірно, перед майбутнім нападом на Україну зі значно більш просунутою та укріпленою лінією фронту. Путін був твердий і послідовний у своїй кінцевій меті – знищенні української держави, і не відмовиться, доки не відчує, що досягнув її", – підсумував ISW.

Що наразі відомо про обставини вбивства Ірини Фаріон та кілера, котрого розшукують

субота, 20 липень 2024, 6:35

Телеграм канали повідомляють, що, за словами очевидців, стріляв чоловік приблизно 20-25 років, зазначають Патріоти України. "Коли Фаріон вийшла з будівлі, він підбіг і вистрелив їй в голову", - йдеться у повідомленнях. Дехто зі свідків твердить, що зло...

Борис Джонсон славно потрудився: Зеленський і Трамп домовилися про особисту зустріч. Деталі телефонної розмови

субота, 20 липень 2024, 6:20

Після візиту Бориса Джонсона до лідера республіканців, намітився деякий зсув в усталеному розкладі сил, зазначають Патріоти України. Український президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови із Дональдом Трампом обговорив підтримку Києва з ...