Питають, чи не будуть каструвати: Окупанти у скруті телефонують українським спецслужбам, щоб здатися в полон (аудіо)

Перше питання звісно про збереження життя. Ну а бонусне: "Яйца резать не будете?"

Російські окупанти дедалі частіше виявляють бажання здатися в полон. Вони бояться загинути на війні, тому намагаються вийти на контакт із українськими спецслужбами, щоб зберегти своє життя. Одну з таких розмов опублікувало Головне управління розвідки Міноборони України, передають Патріоти України.

Так, російський військовослужбовець заявив, що хоче здатися в полон, але не знає, як це правильно зробити. "Ми взагалі не хотіли сюди їхати. Нас наказом відправили. Ось думаємо, що робити", – бідкається окупант.

Молодик чи не найбільше боявся, щоб його не позбавили генеталій в українському полоні. Однак отримав запевнення, що подібні розповіді поширюють виключно путінські пропагандисти, адже Україна дотримується норм Женевської конвенції і його яйця тут не потрібні.

"Якщо у вас є бажання – ви можете здатися, і таким чином ви поїдете назад. Є Женевська конвенція, є розуміння, що таке комбатант, який не несе кримінальної відповідальності, якщо він не чинив військових злочинів. У такому разі ви за програмою обміну повертаєтеся додому", – відповіли росіянину.

"Наголошуємо: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими гарантує кожному полоненому гідне поводження, забезпечення необхідних потреб та можливість повернутися додому. Україна чітко виконує всі міжнародні конвенції, які стосуються питань поводження з військовополоненими", – зазначили в ГУР.

Україну таємно озброїли американськими ЗРК MAAWLR

середа, 24 червень 2026, 22:50

На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...

Все чітко прораховано: Зеленський зробив гучну заяву про операцію в Криму

середа, 24 червень 2026, 22:37

Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...