Питають, чи не будуть каструвати: Окупанти у скруті телефонують українським спецслужбам, щоб здатися в полон (аудіо)

Перше питання звісно про збереження життя. Ну а бонусне: "Яйца резать не будете?"

Російські окупанти дедалі частіше виявляють бажання здатися в полон. Вони бояться загинути на війні, тому намагаються вийти на контакт із українськими спецслужбами, щоб зберегти своє життя. Одну з таких розмов опублікувало Головне управління розвідки Міноборони України, передають Патріоти України.

Так, російський військовослужбовець заявив, що хоче здатися в полон, але не знає, як це правильно зробити. "Ми взагалі не хотіли сюди їхати. Нас наказом відправили. Ось думаємо, що робити", – бідкається окупант.

Молодик чи не найбільше боявся, щоб його не позбавили генеталій в українському полоні. Однак отримав запевнення, що подібні розповіді поширюють виключно путінські пропагандисти, адже Україна дотримується норм Женевської конвенції і його яйця тут не потрібні.

"Якщо у вас є бажання – ви можете здатися, і таким чином ви поїдете назад. Є Женевська конвенція, є розуміння, що таке комбатант, який не несе кримінальної відповідальності, якщо він не чинив військових злочинів. У такому разі ви за програмою обміну повертаєтеся додому", – відповіли росіянину.

"Наголошуємо: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими гарантує кожному полоненому гідне поводження, забезпечення необхідних потреб та можливість повернутися додому. Україна чітко виконує всі міжнародні конвенції, які стосуються питань поводження з військовополоненими", – зазначили в ГУР.

"Не можна ігнорувати нову реальність": Боррель натякнув, що через 20 років Росії не буде

неділя, 24 вересень 2023, 17:59

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель припустив, що війна в Україні та кінцевий результат стануть однією з трьох рушійних сил створення нового світового порядку поряд із конкуренцією між Китаєм...

“Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: Експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ

неділя, 24 вересень 2023, 17:48

Експерт з питань національної безпеки Іван Варченко підрахував кількість росіян, призваних до армії під час “часткової” та прихованої мобілізації, та спрогнозував невтішну для Кремля ситуацію з протестами у разі спроби поповнити армію новим “гарматним ...