Питання зняття блокади ОРДЛО у Мінську порушив не Кучма, - спецпредставник ОБСЄ

Питання про зняття економічної блокади з непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей на засіданні Тристоронньої контактної групи 5 червня в Мінську був піднятий представниками ОРДЛО і підтриманий у загальній формі Російською Федерацією. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ по врегулюванню ситуації на сході України Мартін Сайдік, зазначають Патріоти України.

"Що стосується дискусії в ТКГ з економічних питань хочу відповісти, що вчора відповідаючи на питання журналістів про зняття так званої блокади, я торкнувся лише одного аспекту дуже комплексного і складного питання про зняття торговельних обмежень та відновлення економічних зв'язків України з тимчасово непідконтрольними їй ОРДО і ОРЛО. Насправді під час спілкувань дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було підняте представниками ОРДО і ОРЛО, і підтримане у загальній формі російською стороною", - заявив Сайдік журналістам.

Сайдік зазначив, що представник України в ТКГ другий президент України Леонід Кучма у своїх висловлюваннях говорив про весь комплекс взаємних кроків, пов'язаних з даним питанням.

"Він (Кучма - ред.) особливо підкреслив, що ця робота повинна бути взаємна і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися у правовому полі України", - підкреслив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ по врегулюванню ситуації на сході України.

Сайдік пояснив, що причиною події непорозуміння є те, що коли представники ОБСЄ в ТКГ вживають термін "блокада", то він в їх розумінні сприймається як "цей широкий комплекс вищезазначених заходів, вжитих всіма сторонами конфлікту".

Спредпредставитель ОБСЄ зазначив, що всі обмежувальні заходи, вжиті з березня 2017 року внесли свій негативний внесок у збільшення розриву між сторонами конфлікту і, зокрема, громадянами, які проживають по обидві сторони лінії зіткнення.

"Ми (ОБСЄ, - ред.) завжди виступали і виступаємо за те, щоб ця тенденція розриву всередині країни була не тільки припинена, але і восставлена ситуація, що передує березня 2017 року", - сказав Сайдік.

Нагадаємо, учора представник України в ТКГ Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду з окремих районів Донецької та Луганської областей. Тристороння контактна група по Україні на наступному засіданні готова обговорити цю пропозицію.

Народний депутат, постійний представник в Парламентській Асамблеї НАТО Оксана Юринець заявила, що блокада з Донбасу буде знята, коли звідти підуть російські війська.

"Сантехніки" були із дипломатичними паспортами: Спецслужби Швейцарії у Давосі зірвали націлену проти "ворога Путіна" російську спецоперацію

вівторок, 21 січень 2020, 12:58

Вільям Браудер вважає президента РФ Володимира Путіна найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд. Швейцарські спецслужби зірвали російську операцію із затримання засновника британського фонду Hermitage Capital, британського бізнесмена...

Хіти тижня. Зеркаль заявила, що не повернеться у МЗС при Зеленському, і пояснила чому

вівторок, 21 січень 2020, 11:30

Колишній заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що не має наміру повертатися на роботу в дипломатичне відомство. Про це вона розповіла в інтерв’ю, передають Патріоти України. Так, відповідаючи на питання, що має статися, що...