Питання зняття блокади ОРДЛО у Мінську порушив не Кучма, - спецпредставник ОБСЄ

Питання про зняття економічної блокади з непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей на засіданні Тристоронньої контактної групи 5 червня в Мінську був піднятий представниками ОРДЛО і підтриманий у загальній формі Російською Федерацією. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ по врегулюванню ситуації на сході України Мартін Сайдік, зазначають Патріоти України.

"Що стосується дискусії в ТКГ з економічних питань хочу відповісти, що вчора відповідаючи на питання журналістів про зняття так званої блокади, я торкнувся лише одного аспекту дуже комплексного і складного питання про зняття торговельних обмежень та відновлення економічних зв'язків України з тимчасово непідконтрольними їй ОРДО і ОРЛО. Насправді під час спілкувань дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було підняте представниками ОРДО і ОРЛО, і підтримане у загальній формі російською стороною", - заявив Сайдік журналістам.

Сайдік зазначив, що представник України в ТКГ другий президент України Леонід Кучма у своїх висловлюваннях говорив про весь комплекс взаємних кроків, пов'язаних з даним питанням.

"Він (Кучма - ред.) особливо підкреслив, що ця робота повинна бути взаємна і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися у правовому полі України", - підкреслив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ по врегулюванню ситуації на сході України.

Сайдік пояснив, що причиною події непорозуміння є те, що коли представники ОБСЄ в ТКГ вживають термін "блокада", то він в їх розумінні сприймається як "цей широкий комплекс вищезазначених заходів, вжитих всіма сторонами конфлікту".

Спредпредставитель ОБСЄ зазначив, що всі обмежувальні заходи, вжиті з березня 2017 року внесли свій негативний внесок у збільшення розриву між сторонами конфлікту і, зокрема, громадянами, які проживають по обидві сторони лінії зіткнення.

"Ми (ОБСЄ, - ред.) завжди виступали і виступаємо за те, щоб ця тенденція розриву всередині країни була не тільки припинена, але і восставлена ситуація, що передує березня 2017 року", - сказав Сайдік.

Нагадаємо, учора представник України в ТКГ Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду з окремих районів Донецької та Луганської областей. Тристороння контактна група по Україні на наступному засіданні готова обговорити цю пропозицію.

Народний депутат, постійний представник в Парламентській Асамблеї НАТО Оксана Юринець заявила, що блокада з Донбасу буде знята, коли звідти підуть російські війська.

"Жыве Беларусь!": Карателі нелегітимного Лукашенка розігнали жіночий марш у Мінську, три сотні затриманих

субота, 19 вересень 2020, 21:35

У Мінську відбувся вже традиційний жіночий марш протесту, який закінчився масовими затриманнями мітингарів, повідомляють Патріоти України з посиланням на білоруську службу Радіо Свобода. Спочатку акція відбувалася без інцидентів, але на парковці перед ...

З архіву ПУ. Богдан допоміг Міноборони РФ відсудити в України $400 млн та посадити Тимошенко, - журналістське розслідування (відео)

субота, 19 вересень 2020, 21:30

В суді інтереси українського уряду нібито представляв юрист Андрій Богдан, який приніс незатребувані матеріали, які потім використали... росіяни. Глава Офісу Президента Андрій Богдан допоміг російським військовим відсудити $ 400 мільйонів у українських...