Рада Федерації РФ пригрозила Україні війною через Керченську протоку

У РФ вважають, що проходження суден через Керченську протоку є питанням неприсутності НАТО в Чорному морі.

Через Керченську протоку можуть виникнути нові проблеми? Фото: РБК.

У Москві пригрозили Києву військовими діями в разі порушення процедур проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку. Про це йдеться в заяві Ради Федерації, передають Патріоти України із посиланням на ТАСС.

У РФ вважають, що проходження суден через Керченську протоку є питанням неприсутності НАТО в Чорному морі, а проблемою дотримання української сторони процедур, які їй “добре відомі й успішно використовувалися до листопада 2018 року”, тобто до захоплення Росією українських моряків.

«Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, до якого може бути залучена і НАТО», – сказано в заяві Ради Федерації.

Підтримку, яку НАТО надає Україні, а в 2008 році надавала Грузії, в Москві назвали «заохоченням керівництва цих двох країн, яке впевнені у своїй безкарності, на нові авантюри». Втім, російські сенатори не виключають, що переговори Кремля з Північноатлантичним Альянсом можуть виправити ситуацію, що загострилася.

«Можна лише шкодувати про те, що формати і канали спілкування, які раніше існували, були згорнуті в односторонньому порядку за ініціативою НАТО. Повністю припинено співпрацю в цілій низці сфер безпеки в інтересах усіх держав Євро-Атлантики», – поскаржилися в Раді Федерації.

Окупанти будуть просто "щасливі": Чотири установки HIMARS увійдуть у наступний пакет допомоги від США - Reuters

понеділок, 3 жовтень 2022, 22:53

США мають намір передати Україні ще чотири реактивні системи залпового вогню HIMARS. Про це пише Reuters з посиланням на джерела, передають Патріоти України. Далекобійні РСЗВ увійдуть вже у наступний пакет військової допомоги на суму 625 мільйонів дола...

США передадуть Україні чотири системи HIMARS у новому пакеті військової допомоги, - Reuters

понеділок, 3 жовтень 2022, 22:50

США в рамках нового пакету військової допомоги Україні на $625 мільйонів планують передати ЗСУ чотири РСЗВ HIMARS. Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела. Про новий пакет військової допомоги, за даними джерел, буде оголошено вже у вівто...