Рада прийняла закон про покарання за брехню в деклараціях: За що будуть карати і як

Верховна Рада прийняла поправки в законодавство про покарання посадових осіб за брехню в деклараціях про доходи. За подачу декларації з неправильними відомостями закон передбачає до двох років позбавлення волі, передають Патріоти України.

Організація «Центр протидії корупції» (ЦПК) вкрай незадоволена новим законом. «Обіцяли повернути в'язницю за брехню про доходи, а насправді зробили ще гірше, ніж було», — кажуть антикорупціонери. Йдеться про внесену депутатом Ігорем Фрісом поправку про декларування майна членів сім'ї.

«Вказувати майно, яким користується або володіє член сім'ї, треба лише в тому випадку, якщо сам член сім'ї надав таку інформацію декларанту. Раніше декларант повинен був вказати всю відому йому інформацію і вказати, що член сім'ї відмовився надати дані», — кажуть представники Центру.

Ще однією поправкою від нардепа Олексія Ковальова із закону було вилучено положення про позбавлення волі за умисне неподання декларацій. «Тобто тепер вигідніше взагалі не подавати декларацію, якщо тобі є що приховувати», — констатують в ЦПК.

Представники антикорупційної організації сподіваються, що президент ветує новий закон, оскільки під загрозою вся система електронних декларацій. Крім того, з огляду на те, що електронне декларування від України вимагали в ЄС, виникають ризики і для євроінтеграції нашої країни.

"Ми не знаємо, наскільки велика ця країна": Орбан цинічно висловився про вступ України в ЄС

п’ятниця, 29 вересень 2023, 13:53

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав російську агресію проти України «слов'янською братньою війною». Про це він сказав в ефірі Kossuth radionak, передають Патріоти України. Орбан зазначив, що Угорщина від початку дивилася на цю війну інакше, ні...

Українцям доведеться доконати утилізацію: Недобитки "Вагнера" повертаються до Бахмута - британська розвідка

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:36

Останніми тижнями до сотні бійців, пов’язаних з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнер, почали передислокацію в Україну як окремо, так і невеликими групами, для участі у бойових діях на боці різноманітних проросійських підрозділів. Про це 29 верес...