Рада прийняла закон про покарання за брехню в деклараціях: За що будуть карати і як

Верховна Рада прийняла поправки в законодавство про покарання посадових осіб за брехню в деклараціях про доходи. За подачу декларації з неправильними відомостями закон передбачає до двох років позбавлення волі, передають Патріоти України.

Організація «Центр протидії корупції» (ЦПК) вкрай незадоволена новим законом. «Обіцяли повернути в'язницю за брехню про доходи, а насправді зробили ще гірше, ніж було», — кажуть антикорупціонери. Йдеться про внесену депутатом Ігорем Фрісом поправку про декларування майна членів сім'ї.

«Вказувати майно, яким користується або володіє член сім'ї, треба лише в тому випадку, якщо сам член сім'ї надав таку інформацію декларанту. Раніше декларант повинен був вказати всю відому йому інформацію і вказати, що член сім'ї відмовився надати дані», — кажуть представники Центру.

Ще однією поправкою від нардепа Олексія Ковальова із закону було вилучено положення про позбавлення волі за умисне неподання декларацій. «Тобто тепер вигідніше взагалі не подавати декларацію, якщо тобі є що приховувати», — констатують в ЦПК.

Представники антикорупційної організації сподіваються, що президент ветує новий закон, оскільки під загрозою вся система електронних декларацій. Крім того, з огляду на те, що електронне декларування від України вимагали в ЄС, виникають ризики і для євроінтеграції нашої країни.

"Ми з ними боремося з 1240 року": Військовий експерт розповів, чи вплине смерть Путіна на закінчення війни РФ і України

середа, 30 листопад 2022, 9:22

Смерть російського диктатора Володимира Путіна ніяк не позначиться на ході війни Росії проти України - адже там війну підтримує не тільки він, але і його найближче кремлівське оточення. Про це в ефірі "24 каналу" заявив відомий військовий експерт і пол...

Йде активна підготовка: У ЗСУ розповіли, коли українські військові погонять окупантів з Донбасу

середа, 30 листопад 2022, 8:58

Українські військові підуть у потужний контрнаступ на Донбасі і відкинуть ворога. Це може відбутися так блискавично, як це було на Харківщині. Про це заявив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, передають Патріоти України. Він зазначив, що ...