Грядуть великі зміни: Рада ухвалила фінансовий закон зі "списку МВФ"

Верховна Рада у п'ятницю, 19 червня, ухвалила в другому читанні і в цілому закон про внесення змін до деяких законів для залучення інвестицій і введення нових фінансових інструментів (законопроект №2284), який є оновленим законопроектом №9035 "Про деривативи і фінансові ринки" минулого скликання парламенту. Про це стало відомо в ході пленарного засідання 19 червня, передають Патріоти України.

Закон підтримали 285 народних депутатів при необхідних 226 голосах. Україна зобов'язувалася ухвалити цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Законопроект №2284 імплементує обов'язкові в ЄС вимоги актів MiFID II, MIFIR, EMIR.

У частині фінансової інфраструктури документ передбачає:

  • введення інституту оператора регульованого ринку для забезпечення централізованого укладення і виконання угод,
  • створення торгового сховища (бази даних) для повноцінного функціонування ринків деривативів і впровадження центрального контрагента для зняття ризиків невиконання угод і розрахунку по ним.

Проект закону також передбачає впровадження диференційованого підходу до ліцензування фінансових посередників, відповідно до якого менша відповідальність передбачає менші вимоги.

По частині фінансових інструментів заплановані введення деривативних контрактів, депозитних сертифікатів банків і випуск за новою процедурою більш захищених корпоративних облігацій. Крім того, законопроект передбачає введення загальних правил випуску похідних цінних паперів.

З архіву ПУ. Похорон недонадімперії: "Росія сама відмовиться від Криму і поверне його Україні", - Умланд

п’ятниця, 7 травень 2021, 12:00

В майбутньому утримувати під контролем анексований Крим для Росії буде складно як з фінансової, так і політичної точки зору. Про це заявив в коментарі "Радіо Свобода" старший експерт Програми європейських, регіональних і російських досліджень Українськ...

"Спочатку зустрівся із главами парламентських фракцій": Мирослав Гай звернув увагу на цікаву тактику Блінкена

п’ятниця, 7 травень 2021, 11:59

"Я так розумію, що США намагаються зрозуміти всі позиції, всі точки зору, тому що політика України зараз непередбачувана", - зазначив Гай. За його словами, Блінкен оцінював "температуру по палаті", так як Захід бентежать непослідовні заяви Банкової про...